تحقیق احیای نوزاد

تحقیق احیای نوزاد تحقیق احیای نوزاد

دسته : مامایی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 12 KB

تعداد صفحات : 12

بازدیدها : 546

برچسبها : احیای نوزاد

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق و بررسی احیای نوزاد در زایمان

مهمترین و شایعترین حالت اوژانس در اتاق زایمان عدم توانایی در شروع تنفس است .

اشکالات تنفسی در اتاق زایمان عمدتا شامل انسداد راههای هوایی دپرسیون CNSاست

دپرسیون CNS می تواند به دلیل داروهای مادر آسفیکسی فتق دیافراگم باشد. عوامل محیطی تنفس هایپرپلازی ریهتجمع دو طرفه مایع در ریه ها و نوزادان زیر 1000g

پنومونی شدید داخل رحمی

در موارد دسیترس تنفسی در حضور تلاش تنفسی خوب؛ باید سریعا به فکر عوامل محیطی بود و شاید در این حالت R X Cفوری مفید باشد .

اگر جریان تنفسی کافی به دنبال باز کردن دهان نوزاد و پاکسازی راههای هوایی میسر نشود ، لارنگوسکوپی اندیکاسیون دارد .

اگر در موقع بسته شدن دهان ، حرکات تنفسی وجود داشته باشد . ولی نوزاد نتواند هوای ریه ها را خارج کند باید به فکر آترزی کوان و یا سایر مشکلات انسداد مجاری هوایی فوقانی بود .

معمولا علت نارسایی در شروع یا ادامه تنفس اختلال در سیستم عصبی مرکزی به دلیل آسفیکسی است .

...

راههای ارزیابی موفقیت تهویه کمکی

بالا آمدن قفسه سینهقرینگی صداهای تنفسیبهبود رنگ پوست صورتیضربان قلب بیش از 100تنفس خود به خودیبهبود تر نیسته علل پاسخ ضعیف به تهویه

شلی ماسک که اندازه مناسب نباشدنامناسب بودن لوله تراشه گذاشتن لوله داخل مریانسداد راهای هواییافزایش هوای معده آسفیکسی .

به طور کلی :

بعد از اینکه به مدت 3015 ثانیه و برای اولین بار و نتیلاسیون را انجام دادید باید کنترل ضربان قلب بپردازید برای تعیین ضربان قلب نوزاد البته باید قلب را به مدت 6 ثانیه گوش کرده و سپس تعداد آن را در تعداد عدد 10 ضرب کنید . پس اگر ضربان قلب کمتر از 60 و یا بیشتر از 100 باشد اقدامات زیر انجام دهید :

1 اگر ضربان قلب بیشتر از 100 است و نوزاد تنفس خود را شروع کند می توان به منظور بررسی وضعیت تنفسی نوزاد ، ونتیلاسیون با فشار مثبت را قطع کرد . اگر رنگ نوزاد همچنان صورتی ماند می توان کم کم oz را قطع کرد در اینجا نیز تحریکات پوستی به منظور حمایت هر چه بیشتر تنفس نوزاد توصیه می شود ...

...

در نارسایی های تنفسی ناشی از مصرف مواد مخدر در مادر از نالوکسال استفاده می گردد.

مدت تاثیر نالوکسال 4 1 ساعت است تزریق آن به نوزادی که مادرش دچار اعتیاد شدید است سبب تشنج های شدید در نوزاد می شود . برای بهبود بخشی برون ده قلبی نوزادی که پرفوزیون محیطی نامناسب، نبض ضعیف ، هیپوتانسیون ، تاکیکاردی و برون ده ادراری ناکافی دارد باید بعد از عملیات اولیه احیاء از دوپامین و یا دو بو تامین به صورت انفوزیون مداوم استفاده کرد .

تاثیر اولیه دوپامین ، تقویت انقباض قلبی است که نهایتا سبب ازدیاد برون ده قلب و افزایش فشار خون در نوزاد می شود دوپامین با دوز kg / ug 205 در دقیقه داده می شود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید