پروژه پایانی جوشکاری آلومینیوم با گاز

پروژه پایانی جوشکاری آلومینیوم با گاز پروژه پایانی جوشکاری آلومینیوم با گاز

دسته : مواد و متالوژی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 6717 KB

تعداد صفحات : 61

بازدیدها : 423

برچسبها : پروژه جوشکاری جوشکاری آلومینیوم جوشکاری با گاز

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پایانی مهندسی متالورژی و مواد گرایش متالورژی صنعتی، جوشکاری آلومینیوم با گاز

پروژه مهندسی متالورژی و مواد گرایش متالورژی صنعتی، تحقیق کارشناسی عنوان: جوشکاری آلومینیوم با گاز

بررسی و کنترل آلیاژها

فرآیند ساخت آلیاژ آلومینیوم MIG به صورت یک ساختار پیچیده می باشد. اما لینکلن دارای مزیت آشکاری است. اول این که، جهت تولید کارآمد آلیاژهای آلومینیوم مناسب، کوره خودکار و اتوماتیک را به کار می بریم. با این نوع تجهیزات قادر هستیم انواع ترکیبات مناسبی را فراهم سازیم.

در مرحله بعدی فرایند آن را در دماهای کمتری برای زمان کافی نگاه می داریم و در آلیاژهایی که توانایی انتقال حرارت را ندارند، عکس است استحکام فقط با کار سرد یا کرنش سختی افزایشی پیدا می کند. برای فهمیدن این موضوع تغییر شکل مکانیکی که باید در ساختمان فلز رخ دهد، نتیجه ی آن افزایشی مقاومت به کرنش و تولید فلزی با استحکام بالاتر و داکتیلیته کمتر می باشد.

ریخته گری دائمی

دوم، ما از فرآیند ریخته گری دائمی که به ویژه نسبت به ماده هایی که برای آلیاژ شکل گرفته شده اند، استفاده کرده ایم. این فرآیند، سطح را از ناخالصی ها و عیب ها آزاد نگه می دارد.

طراحی سیم

در آخرین مرحله ساخت این فرآیند، همچنین از تکنولوژی پیشرفته طراحی سیمی جهت حفظ کردن بی نقصی سطح و درون، استفاده کرده ایم.

تست مفتول

جهت اطمینان از کیفیت بهتر جوشکاری مفتول، بازرسی و نظارت تولید در مرحله پایانی انجام شده و کیفیت سطحی همراه با عملکرد جوشکاری ارزیابی شده است.

انجام عمل جوشکاری

اکثر جوشکاری MIG آلیاژهای آلومینیومی به علت تغذیه ضعیف می باشند. نظر به این که آلومینیوم به صورت نرم می باشد، مهم است که سطح مفتول، جهت تغذیه بهتر بایستی از صافی و نرمی بیشتری برخوردار باشد. ...

تکنیک های جوشکاری

شکل گیری دوده سیاه بر روی سطح به عنوان دوده و یا زنگ زدن اطلاق می شود که به طرز عالی از تقسیم اکسیدهای آلومینیوم و منیزیم درست شده است. معمولآ آنها نشان می دهند که سازگاری و همسازی در این نوع تکنیک های ضروری می باشد.

در شروع یادگیری جوشکاری با استفاده از GMAW آلومینیوم، یک سری اشتباه در خلال آن رخ می دهد. (CTWD). CTWD .S کوتاهتر وقتی که آلومینیوم جوش خورده می شود مورد نیاز می باشد.

اگر CTWD بیش از حد طولانی باشد سپس گاز حفاظتی به طور ناکافی خواهد شد. در غیاب گاز حفاظتی کافی، محل جوش رنگ خاکستری به خود می گیرد. در شروع عمل جوش آلومینیوم، برای 1207 میلی متر اول، تکه فلز که در امتداد جوش قرار دارد غیر عادی نمی باشد. این کار به خاطر رسانای حرارتی زیاد آلومینیوم می باشد. این موقعیت می تواند با استفاده از منبع انرژی همراه با شروع گرم، به حداقل رسانده شود. این محل دارای اثر ایجاد پیش گرمایی نسبت به مواد اولیه آلومینیوم می باشد و باعث می شود که نفوذ پیشرفته ای در شروع جوشکاری ایجاد شود.

در هنگام جوشکاری تورچ باید همراه با زاویه 5 تا 10 درجه گرفته شود. اگر تورچ بکار گرفته شده از یک زاویه کششی استفاده کند سپس گاز محافظتی با خوب به هم زدن ذوب از آن جداشده و جوش پایانی بصورت خاکستری یا سیاه ظاهر می گردد.

در فرو نشاندن قوس بایستی مراقبت و محافظت در نظر گرفته شود. خاتمه دادن ناگهانی به قوس در حفره جوش عمیق نتیجه بخش می باشد که حاوی یک ترک انقباظی باشد.خطی از راه ها وجود دارند که اندازه و عمیق بودن فرورفتگی را به حداقل می رسانند که عبارتند از :

منبع تغذیه، با یک کنترل پوسیدگی قوس به الکترودها اجازه می دهد تا سرعت سیم تغذیه گر در هر زمان یا در هر دقیقه تعیین شود.

در ادامه عمل جوشکاری، سرعت انتقال به طور چشمگیری افزایش می یابد.اثرموجود،اندازه تکه فلزی که در امتداد اتصال جوش قرار دارد را کاهش می دهد و اندازه کلی حفره کم می شود که این عمل به عنوان تکنیک( back step) اطلاق می گردد.

بعضی از جوشکاران با جوش دادن GMAW آلومینیوم یاد گرفتند که این نوع جوش به صورت خیلی ثابت و استوار می باشد که به عنوان جوش مستقیم نوع تصاعدی تکه فلزی که در امتداد اتصال جوش قرار دارد. شکل شماره 8 راببینید. بعضی از جوشکاران یاد گرفتند که بوسیله روش back step جوشکاری کنند. شکل شماره 9 را مشاهده کنید. هر یک از این فنون و روش ها یک نوع جوشکاری مشخص و جوش سطح پایین ناهموار را بوجود می آورندو هر کدام از این نوع تکنیک ها جوشکاری پایانی قابل قبولی را ارائه می کنند....

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید