کتاب با بدن خود مهربان باشیم

کتاب با بدن خود مهربان باشیم کتاب با بدن خود مهربان باشیم

دسته : کتاب و کتاب الکترونیکی

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 454 KB

تعداد صفحات : 99

بازدیدها : 991

برچسبها : کتاب بدن

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود کتاب با عنوان با بدن خود مهربان باشیم

کتاب دانلودی حاضر با موضوع با بدن خود مهربان باشیم تهیه گردیده است مطالب این کتاب شامل اندام های بدن ارکان بدن و معالجه ناهنجاری های ساختار بدنی دانش آموزان کنترل وضعیت بدنی وضعیت صحیح نشستن وضعیت صحیح خوابیدن وضعیت صحیح ستون مهره ها مشکلات ناشی از وضعیت بدنی غلط عوارض حمل کیف روی شانه یا دست وضعیت نامناسب هنگام انجام تکالیف مدرسه پیشنهادها پیشگیری و درمان گردن درد و...

بدن آدمی و سایر جانداران از عناصر و ارکانی درست شده است که قابل تقسیم به عناصر دیگر نیستند و از ترکیب آنها انواع موجودات که از لحاظ صورت و شکل با هم متفاوت هستند بوجود می آیند. با زبان ساده تر، نخستین اجزای تشکیل دهنده شکل موجودات هستند که باجزاء ساده تر قابل تقسیم نیستند و بواسطه اختلاط و انتظام آنها است که اجسام مختلف در آفرینش شکل گرفته است و هر طبیب باید بداند که از جهت فیزیکی (علوم طبیعی) فقط از چهار عنصر بوجود آمده است که دو عنصر سبک و دو عنصر دیگر سنگین است عناصر سنگین عبارتند از خاک و آب و عناصر سبک آتش و هوا می باشد.

باز از تعریف دیگر درباره ارکان چنین می توان نگاشت که :

ارکان در اصطلاح حکما اجسام بسیطی هستند غیرقابل تقسیم و اجسام مختلفه و اجزاء اولیه که بدن انسان و غیرانسان را تشکیل می دهند چهار تا هستند آتش و آن گرم و خشک است. هوای آن گرم و تر است، آب و آن سد و تر است و خاک که آن سرد و خشک است.

با بهره گیری از فیزیک جدید می توان چنین توجیه کرد که منظور از عناصر چهارگانه، عناصر مادی نبوده است بلکه مجرداتی را شامی می شده است که نشانه و نمایان گر دو کیفیت ماده و انرژی بوده اند.

دقیقاً باید بین این مجردات و آب، خاک، هوا و آتش فرقی قائل شد در هریک از عناصر اربعه سه عنصر دیگر وجود دارد و به تناسب یک عنصر بر سه عنصر دیگر، نام عنصر غالب بر آنها نهاده شده است.

در توجیه عناصر اربعه بهتر است از گفته ی سر آرتورادینگتن استاد نجوم دانشگاه کمبریج و رهبر حامیان نظریه نسبیت مدد بگیریم که می گوید:

زمان و مکان و ماده و نور و رنگ و تما اجسام و اشیاء مخلوق که تا این حد حقیقی و واضح و جدا از هم بنظر می آیند اگر با وسائل فیزیکی بدقت در آنها غور شود سرانجام به عناصر اربعه خواهیم رسید.

مشکلات ناشی از وضعیت بدنی غلط

وضعیت غلط مثل ایستادن و راه رفتن با شانه های افتاده و قوز کرده، نه تنها موجب ناراحتی های مختلفی مثل کمردرد، سینه درد و خستگی عمومی می شود، بلکه موجب سردرد و تا حدود زیادی باعث ناراحتی های دندان می شود. صندلی، عینک، تخت خواب، دندان مصنوعی، تلفن و حتی کتابی که مطالعه می کنیم، بر وضعیت بدنی اثر می گذارد...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید