پروژه تحقیق و بررسی کاربردهای پردازش تصویر

پروژه تحقیق و بررسی کاربردهای پردازش تصویر پروژه تحقیق و بررسی کاربردهای پردازش تصویر

دسته : پردازش تصویر

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 568 KB

تعداد صفحات : 55

بازدیدها : 495

برچسبها : پروژه پردازش تصویر کاربرد

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت تحقیق و بررسی کاربرد های پردازش تصویر

پروژه تحقیق و بررسی کاربرد های پردازش تصویر

بخشهایی از متن پروژه

مقدمه ای بر پردازش تصویر

در هر سیستمی و با هر عملکردی برای تصمیم گیری به داده های ورودی احتیاج داریم. این ورودی ها میتوانند از یک سنسور صوتی, سنسور فاصله سنج , سنسور مادون قرمز , میکروفن و با تصاویر ارسالی از یه دوربین باشد.

امروزه پردازش تصویر بهترین ابزار برای استخراج ویژگی ها و تحلیل موقعیت و در نهایت تصمیم گیری صحیح می باشد. در مورد انسان نیز به همین صورت است, اطلاعات از طریق چشم به مغز ارسال می شوند و مغز با پردازش این اطلاعات تصمیم نهایی را گرفته و فرمان را صادر می کند.

هدف از پردازش تصویر پیاده سازی عملکرد ذهن انسان در قبال داده ها و انجام پردازش های خاصی برای استخراج ویژگی مورد نیاز برای رسیدن به هدف از پیش تعیین شده می باشد.

1 - چند تعریف

پیکسل

کوچکترین جزء PIXEL است . پیکسل مخفف Picture Element به معنی المان تصویر است. یک تصویر متشکل از تعداد زیادی پیکسل است که در کنار هم قرار گرفته اند . در واقع زمانی که با یک دوربین دیجیتال عکس می گیرید اگر رزولوشن دوربین شما 640480x باشد به این معنی است که ماتریس با ابعاد 640480x در اختیار شماست که 640 پیکسل در طول و 480 پیکسل در عرض دارد . به ازای هر پیکسل یک سلول نوری در دوربین وجود دارد. شدت نور این سلول نوری مقدار عددی را برای این پیکسل تعیین می کند. به طور مثال به ازای رنگ سیاه مقدار صفر در پیکسل ذخیره می شود و به ازای رنگ سفید مقدار 255 در آن ذخیره می شود.

بازشناسی نوری حروف (OCR)

در این مقطع زمانی بود که با تکوین ابزارها و تکنیک های پردازشی جدید، پیشرفت واقعی در سیستم های OCR محقق گردید. در اوایل دهه 90، روش های پردازش تصویر و بازشناسی الگو با تکنیک های کارآمد هوش مصنوعی ادغام گشتند. محققان، الگوریتم های پیچیده ای را در بازشناسی حروف ابداع نمودند که قادر بودند داده های ورودی با تفکیک پذیری بالا را دریافت کنند و در مرحله پیاده سازی، محاسبات بسیار زیادی را بر روی داده ها انجام دهند. امروزه علاوه بر وجود رایانه های قدرتمندتر و تجهیزات الکترونیکی دقیق تر مانند اسکنرها، دوربین ها و صفحات رقمی کننده، استفاده از تکنیک های پردازشی مدرن و توانمند همچون شبکه های عصبی ، مدل های مارکوف پنهان، منطق فازی، و مدل های پردازش زبان طبیعی امکان پذیر گشته است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید