تحقیق تغذیه اسلامی

تحقیق تغذیه اسلامی تحقیق تغذیه اسلامی

دسته : تغذیه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 105 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 604

برچسبها : تغذیه اسلامی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی تغذیه اسلامی

تحقیق دانلودی حاضر با عنوان تغذیه اسلامی تهیه گردیده است و در آن به توصیه های بهداشتی اسلامی در مورد غذا ها و تغذیه، نگهداری مواد غذایی، آداب غذایی و تغذیه اسلامی و غیره اشاره شده است و در زیر برخی از مطالب آن آورده می شود

برخی از مطالب

مقدمه

آب

نمک دریا

بازیابی سلامتی بامس

آیا می دانید

ضرب المثلها

ارمغان لامپهای کم مصرف فلورسنت

چند واقعیت تلخ در مورد چای

وقتی یک نوشابه می خورید،چه اتفاقی می افتد!

...

تحقیق تغذیه اسلامی

بخشهایی از مطالب

طریقه نوشیدن آب:

در روایاتی آمده است که بهتر است آب را در روز به صورت ایستاده میل کنیم و در شب به صورت نشسته.

باید توجه داشت که آب آشامیدنی ما نباید خیلی سرد باشد زیرا دمای معده ما بالا ست و با خوردن آبی بسیار سرد دمای معده ناگهان تغییر می کند و پس از مدتی معده بیمار شده و آسیب جدیبرای معده به وجود می آید.

بهتر است آب جرعه جرعه خورده شود و حتی توصیه شده آب هم مزه مزه شود و هنگام نوشیدن آب به آن نگاه کنیم.

توصیه بهداشتی: آداب نوشیدن آب و تدابیر مربوطه

در طب سنتی برای هر یک از این شش مورد تدابیری توصیه شده است که در ذیل به برخی از تدابیر مربوط به آداب نوشیدن آب اشاره می گردد:

1- بهترین وقت آشامیدن آب بعد از نزول غذا از فم معده است

2- نباید آب را به یک نفس و با سرعت نوشید بلکه به تدریج و حداقل در سه نفس بیاشامند.

3-خوردن آب بعد از غذا و پیش از نزول غذا سبب اختلال در هضم می شود؛ زیرا سردی آب موجب کاهش حرارت معده می گردد

4- آشامیدن آب در بین غذا مضر است. البته صاحبان مزاج گرم و خشک و کودکان استثناء بوده و نوشیدن آب در این افراد سبب اعتدال حرارت معده و هضم خوب غذا می گردد

5-تا عطش واقعی و احتیاج به آشامیدن آب نشود از نوشیدن آب پرهیز نمایند.

6-آشامیدن آب ناشتا به علت نبود غذا در معده، سریعاً به اعضای رئیسه نفوذ کرده و موجب ضعف حرارت غریزی می گردد.

7-خوردن آب بعد از فعالیت بدنی و بعد از حمام و در حمام مضر است؛ زیرا به علت جذب سریع سبب کم شدن حرارت غریزی و ضعف قوا می شود

8-آشامیدن آب بعد از جماع، مضر است.

9-مصرف آب بین خواب و بعد از خواب سبب بیماری های دماغی مثل استرخاء و رعشه می گردد.

10-نوشیدن آب سرد پس از شیرینی یا ترشی و بعد از میوه های تر موجب فساد معده می گردد.

11- بهتر است آب را در روز به صورت ایستاده میل کنیم و در شب به صورت نشسته.

12- باید توجه داشت که آب آشامیدنی ما نباید خیلی سرد باشد زیرا دمای معده ما بالاست و با خوردن آبی بسیار سرد دمای معده ناگهان تغییر می کند و پس از مدتی معده بیمار شده و آسیب جدیبرای معده به وجود می آید.

13-بهتر است آب جرعه جرعه خورده شود و حتی توصیه شده آب هم مزه مزه شود و هنگام نوشیدن آب به آن نگاه کنیم.

چرا استفاده از آب ضدعفونی شده با کلر مضر است؟

آب مایه حیات و فراوان ترین ماده مرکب برروی سطح کره زمین و بستر اولیه حیات به شکلی که امروزه می شناسیم است. بیش از 65٪ وزن یک انسان از آب تشکیل شده است و نیز بیش از ۷۰٪ سطح کره زمین را آب پوشانده است. با وجود این حجم عظیم آب تنها ۲ درصد از آبهای کره زمین، شیرین و قابل شرب است و بقیه آن به علت محلول بودن انواع نمک ها در آن غیر قابل استفاده است.

...

آیا می دانید که سوخت چراغ عمر شما چیست و چگونه باید آنرا مدیریت کرد!

وقتی خداوند متعال بشر را خلق می کند، از همان بدو تولد ودیعه ای به نام حرارت غریزی را به انسان عطا می کند و آن را سرمایه حیات بشر در دنیا قرار می دهد و همان گونه که یک چراغ روغنی برای روشن ماندن نیاز به روغن دارد، انسان نیز برای ادامه حیات، نیاز به این حرارت دارد که به عنوان سوخت چراغ عمر هر فرد می باشد و به هر کسی قدر معلومی از آن ارزانی شده است و همان گونه که اگر صاحب چراغ روغنی، فیتیله آن را بالا بکشد باعث می شود سوخت چراغ به سرعت تمام گردد و چراغ خاموش شود. انسان نیز باید این حرارت را با تدبیر به بهترین حالت خرج نماید.

ورزش های سنگین نه تنها هیچ ارزش درمانی ندارند، بلکه یک نوع خودکشی محسوب می شوند و وقتی فردی چندین سال ورزش سنگین می کند عملاً فیتیله چراغ عمر خود را بالا کشیده و حاصل آن نور خیره کننده ای است که در ظاهر همگان را به حیرت درآورده است و اندام، قدرت و توان آن شخص مورد تحسین دیگران قرار می گیرد ولی اگر این شخص در سن 35 سالگی سکته کرد از لحاظ طب سنتی هیچ جای تعجبی نیست، چرا که خودش باعث شده است تا سوخت چراغ عمرش یعنی حرارت غریزی اش با سرعت زیاد به اتمام برسد.

اگر این حرارت تمام شد قوه حیوانی، قوه طبیعی و قوه نفسانی دیگر در کالبد تن نمی مانند و همه با هم می روند (خروج روح از بدن) .

اگر قوه حیوانی (روح حیوانی) فردی از کالبد تن او بیرون برود، به اصطلاح طب امروزی فرد دچار ایست قلبی می شود، اگر کار قوه نفسانی (روح نفسانی) شدیداً مختل بشود، منجر به مرگ مغزی می شود و اگر مثلاً کبد از کار بیافتد، قوه طبیعی (روح طبیعی) از بین می رود.

وقتی یک خواننده غربی در حین اجرای یک برنامه سرشار از شور و حرارت ناشی از موسیقی های جاز، رپ و... و مصرف مواد مهیج دارای ترکیبات آمفتامین می میرد، جای تعجب نیست چرا که این گونه موسیقی ها مخرب اعصابند و حرارت غریزی را هدر می دهند و قوه نفسانی از کالبد تن بیرون می رود.

همچنین فوتبالیستی که در حین بازی می میرد، قوه حیوانی او از تنش بیرون می رود. وقتی کسی از فرط هیجان و شادی، ذوق مرگ می شود ؛یعنی هیجان زیاد باعث شده که روح حیوانی وی از قلبش خارج شود و حرارت غریزی او سرد شود. به خاطر همین امر است که افراد اهل امساک مانند برخی از علما به سنین بالای 100 سالگی می رسند، چون لذت هایشان، هیجاناتشان، لذت خوردن، لذت جنسی و تمام لذایدشان تحت یک تدبیر و انضباطی خاص مدیریت می شود و فیتیله چراغ عمرشان معتدل روشن است.

طب سنتی در خصوص این گونه مرگ های ناگهانی، چنین دلایلی را دارد و ارتباط کاملاً تعریف شده ای را بین تن مادیبا قوا و ارواح غیر مادی بدن می داند، ولی طب جدید در تحلیل این گونه مسائل در سکوت و ابهام فرو رفته است.

طب هندی، یونانی و چینی نیز مضامین و مفاهیم شبیه مفاهیم طب سنتی ایرانی را دارند.

آیا می دانید که شیرهای پاستوریزه غذاییت چندانی ندارند!

در حالی که پاستوریزه کردن شیر و فراورده های شیر، به عنوان یکی از دستاوردهای مهم بشری در تامین بهداشت عمومی مطرح می شود، برخی از مردم در جوامع غربی، به فواید این گونه لبنیات شک کرده اند و به دنبال شیر غیرپاستوریزه، یا شیر خام، هستند. آن ها می گویند باکتری های موجود در شیر خام، که در جریان فرایند پاستوریزاسیون از بین می روند، می توانند فواید زیادی برای سلامت داشته باشند. این طرفداران معتقدند شیر خام می تواند از احتمال برخی بیماری ها، که میزان آن ها در جوامع امروزی به شدت در حال رشد است، مانند آلرژی ها و سرطان ها، پیشگیری کند.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید