گزارش کارآموزی کامپیوتر بایگانی اداره برق

گزارش کارآموزی کامپیوتر بایگانی اداره برق گزارش کارآموزی کامپیوتر بایگانی اداره برق

دسته : -گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 39 KB

تعداد صفحات : 32

بازدیدها : 472

برچسبها : بایگانی اداره برق کارآموزی کامپیوتر

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر در اداره برق شهرستان گرگان در 32 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

فهرست مطالب

فصل اول، آشنایی کلی با موضوع کارآموزی

مقدمه:

تاریخچه پیدایش برق در منطقه مازندران

در این اداره دو بایگانی وجود دارد:

در دبیرخانه کلاً سه پست شغلی وجود دارد:

فصل دوم، ارزیابی قسمت های مختلف

نامه ها:

ثبت نامه ها در دفتر اندیکاتور:

پیک:

مرخصی ها:

کارت مرخصی:

بایگانی مرخصی ها:

حکم ماموریت:

استعلام:

دفتر ارسال مراسلات:

کمیسیون:

دفتر راهنما:

نوار چیست؟

لیست پرونده های برقدار:

فصل سوم، آزمون نتایج، آموخته ها و پیشنهادات

نتیجه گیری کلی

****************

مقدمه:

انسان از زمانی که خواندن و نوشتن را فراگرفت و بکار و فعالیت و تحصیل علوم مختلف مشغول شد، به تدریج به سمت تحقیق و پژوهش روی آورد و کم کم نیاز به ثبت آموخته ها در قالب کتبا و دفتر در او احساس شد. بدین ترتیب گام های نخستین را در جهت بایگانی کردن آنچه که او آموخته بود، برداشت.

در واقع این کار از روزگاران قدیم توسط تاریخ نویسان و مورخان در دربار پادشاهان با شرح کامل وقایع و حوادث آن زمان شروع شد و توسط دانشمندان و پژوهشگران با سند نمودن نتایج آزمایشات و آنچه فرا گرفته بودند، دنبال شد تا به امروز.

امروزه تهیه سند در همه امور از کارهای تاریخی گرفته تا نویسندگی و کارهای دولتی انجام می شود. این کار در زمان حاضر امری بسیار پسندیده و معمول بوده و ضرورت آن در همه مکان های دولتی و سازمان ها و حتی شرکت های خصوصی احساس می شود.

بایگانی کردن در یک تعریف عام به معنای تهیه و نگهداری نسخه دومی از مجموعه فعالیت هایی که می بایست در یک روال کاری انجام شوند، می باشد.

در حال حاضر بخش بایگانی ، یکی از بخش های مهم هر سازمان دولتی و یا خصوصی را تشکیل می دهد. سازمان آب، اداره گاز، برق، مخابرات و... همگی دارای قسمت بایگانی می باشند، اما بخش بایگانی در یک محیط گسترده تر با حیطه کاری وسیع تر قرار می گیرد. این محیط کاری دبیرخانه نامیده می شود.

دبیرخانه یکی از مهمترین قسمت های یک اداره می باشد که بایگانی کردن اسناد یکی از کارهای عمده و مهمی است که در این بخش انجام می شود. کلیه کارهای مربوط به بایگانی در دبیرخانه تفکیک می شود و کار هر قسمت توسط یک متصدی خاص با تخصص مربوط به آن کار به بهترین شکل ممکن انجام می شود. کار بایگانی به صورت زیر تفکیک می شود:

1. ثبت اسناد

2. تفکیک اسناد

3. تشکیل پرونده

4. بایگانی پرونده ها

...

نتیجه گیری کلی:

کلاً کار اصلی اداره برق، در هر شهر و یا کشوری، فروش و وصول برق می باشد. اداره برق در شهرستان گرگان دارای دو شعبه است. شعبه اول، اداره کل توزیع نیروی برق استان گلستان که ادارات برق شهرستان های این استان نیز تحت مدیریت این اداره می باشند و شعبه دوم که وظیفه اصلی آن، فروش انشعابات برق در انواع مختلف خانگی، صنعتی و تجاری است.

آموختیم که هر فرد به عنوان متقاضی اشتراکم برق باید به این اداره مراجعه کند و اولین درخواست را به بخش پذیرش بدهد، در این بخش اطلاعات متقاضی وارد کامپیوتر می شود (تشکیل پرونده کامپیوتری)، همچنین یک پرونده به صورت دستی برای شخص مربوطه تشکیل می گردد. متقاضی باید پس از مدت زمانی که برای او تعیی می کند، برای گرفتن جواب مجدد به این قسمت رجوع کند. در این مدت زمان تعیین شده، پذیرش وظیفه بازدید از محل ذکر شده در درخواست متقاضی را به عهده دارد. در صورت تایید طرح، پرونده ها برای تصویب نهایی در جلسات رییس اداره با روسای سایر قسمت های مربوطه (مالی و اداری، بهره برداری، طرح و نوسازی و...) شرکت داده می شود. اصطلاحاً به این کار، کمیسیون شدن پرونده ها گفته می شود و در صورت تصویب لیست، پیمانکاران مجاز شرکت توسط قسمت طرح و نوسازی در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

متقاضیان پیمانکاران موردنظر با قیمت های پیشنهادی را انتخاب می کنند. پیمانکاران نماینده شرکت های خصوصی هستند که با اداره برق همکاری می کنند. به انتخاب شدن پیمانکاران توسط متقاضیان، برنده شدن در استعلام گفته می شود، از این مرحله به بعد کار دبیرخانه با تایپ استعلام ها شروع می شود. سپس برگه رویی استعلام های تایپی توسط مدیر مالی و اداری امضاء می شود و برگه تحویل پیمانکار انتخاب شده داده می شود. با این کار روال اداری طی شده و کار نصب انشعاب برق دنبال می شود. دبیرخانه برای متقاضیان پرونده تشکیل می دهد و در صورت اتمام کار و نصب برق در محل موردنظر، پرونده متقاضیبرقداراعلام می شود. در دبیرخانه کلیه نامه های اداری تایپ می شوند:

نامه های روسای بخش های مختلف خطاب به رییس اداره، نامه های رییس اداره خطاب به سایر شرکت ها و سازمان های نامه رییس خطاب به افراد خاص، کارمندان و... نامه رییس اداره برای اداره کل و... که کار تایپ و دریافت امضاء و پست آنها توسط دبیرخانه انجام می شود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید