گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی اصفهان

گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی اصفهان گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی اصفهان

دسته : -گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 21 KB

تعداد صفحات : 32

بازدیدها : 904

برچسبها : کارآموزی کاشی اصفهان گزارش کارآموزی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی اصفهان در 32 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

فهرست مطالب

مقدمه

مواد تقریباً معروف

قسمتهای مختلف که در طول مدت کار آموزی در آن قسمتها فعالیت انجام شده

تهیه بدنه

انواع خاک که کاشی اصفهان مصرف می کند عبارتند از

تهیه رنگ و لعاب

قسمت پرس واحد

مشخصات پشت کاشی و خواندن نوع قالب و پرس کاشی

چند نکته راجع به پرسها

قسمت کوره واحد 1

مشخصات کوره تونلی

معایب کوره تونلی

معایب مهندس کاشی پخته شده ازکوره

معایب در کوره لعاب

آزمایش اکسیداسیون کوره تونلی

کوره رولری واحد 1

مخلوط لعاب واحد 1

نتایج ، آموزش های کلی واشکالات در کارخانه

قسمت کنترل کیفی (آزمایشگاهی )

خصوصیات فیزیکی برای مواد اولیه

شناخت تک اولیه

فاکتور پرت گیری

بررسی مدت زمان سایش مقدار آبگیری تنظیم دانسیته و ویسکوزیته

رفیوز

خشک کردن دوغاب

پرس کردن

رطوبت سنجی پودر

*****************

کارآموزی کارخانه کاشی اصفهان

بخشهایی از متن

مقدمه

در صنایع کاشی سازی و آجرهای نسوز کلاً تولیدات سرامیکی احتیاج به مواد اولیه ( مواد معدنی ) بوده که زیر بنای ساخت و تهیه این نوع از فرآورده ها می باشد که به جز چند مورد خیلی کم به صورت مصنوعی درکارخانجات مختلف تهیه می شود و بعنوان مواد اولیه به کارخانه های کاشی و سرامیک سازی آورده می شود .

بقیه مواد اولیه از طبیعت به صورت کانی های مختلف استخراج که بنام معادن مختلف نامگذاری می شوند به کارخانجات حمل می شوند که اکتشاف و پی جویی مواد اولیه مورد نیاز توسط کارشناسان ما زمین شناسی و درون صورت می گیرد و نحوه بهره برداری و استخراج آنها برنامه ریزی می گردند که این مواد اولیه خوشبختانه در سرزمین ایران به فراوانی دیده می شود و درحال حاضر کاشی اصفهان از چندین نوع ماده معدنی استفاده می کند که به صورت های مختلف به کارخانه حمل گردیده که در اینجا اسامی و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و تعمیرات رفتاری آنها در برابر روان کننده ها بررسی می شود ...

تهیه بدنه

ساخت کاشی در کارخانه کاشی اصفهان از 5 مرحله تشکیل شده است که ما در مورد هر یک از این مراحل توضیح می دهیم ، اولین قسمت این کارخانه تهیه بدنه نام دارد . دومین قسمت پرس نام دارد ، سومین قسمت کوره نام دارد . چهارمین قسمت تهیه لعاب نام دارد . پنجمین قسمت خطوط لعاب دسته بندی نام دارد که در هر یک از این مراحل باید کارهایی بر روی خاک و چیزهای دیگر از جمله بدنه صورت گیرد تا کاشی مطلوب به ما محصول دهد .

اولین قسمت این کارخانه که تهیه بدنه نام دارد از این مراحل تشکیل شده است که تا شماره 6 مربوط به تهیه بدنه می شود .

1- خاک 2- آسیاب 3- دوغاب 4- الک 5- اسیدی درایر با 5 الی 6% رطوبت 6- پودر داخل مخازن 7- پرس کردن بیسکیویت 8- داخل کوره پختن9- لعاب دادن وشکل دادن داخل کوره ها

نتایج ، آموزش های کلی واشکالات در کارخانه

با توجه به اینکه دانشجویاندر دانشگاه ها به صورت تئوری درس را فرا می گیرند و از کار خود و رشته خود به صورت عملی استفاده نمی کنند کار آموزی به آنها میتواند کمک کند که با رشته هایشان بیشتر آشنا شوند و چیزهای زیادتری یاد بگیرند مثلاً دستگاههایی را که ما در کتابها خوانده بودیم به طور تئوری یادگرفته و طرز کار آنها را از نزدیک ندیده بودیم اما با آمدن به کارخانه کارکردن در آن واحد با تمام آموخته های نظری خود بیشتر آشنا شدیم .

در کارخانه کاشی اصفهان مشکلاتی نیز وجود دارد که به نظر اینجانب همه آنها از دولتی بودن این کارخانه منشأ می گیرد .

مثلاً در قسمت غیر بدنه اگر سنگها از جمله سنگ و گلوله های سیلیس که از بلژیک می آیند در خود ایران نیز وجود دارد اما آنها را وارد می کنند و اگر یک متصدی خرید برای کارخانه وجود داشت برای تحقیق کردن این سنگها با قیمت کمتر به کارخانه می آمد . در قسمت پرس نیز مشکلاتی و جود دارد که میتوانند با تعویض پرسهای فرسوده وراندمان و تولید این قسمت را بالا ببرند و در ضمن پرسهایی نیز در دست تعمیر می باشد که رسیدگی لازم نمی شود .

در قسمت کوره ها نیز در واحدهای 1و2 کوره های تونلی با حجم زیاد از همه لحاظ (مساحت ، گاز ، تولید گازهای سمی ) مفید نمی باشند و باید برچیده شوند و به جای آنها کوره های رولری استفاده می شود .

در قسمت خود لعاب نیز مشکلاتی وجود دارد که از جمله آنها نیز شابلونمای باشند که چاپ درست بر روی بدنه ها نمی خورد و گاهی اوقات بی احتیاطی کارگران که موجب می شود کاشی ها به قسمت بسته بندی رود و آنجا به زایئات تبدیل شوند .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید