پاورپوینت پروژه اثر سلامت بر رشد اقتصادی ایران پاورپوینت پروژه اثر سلامت بر رشد اقتصادی ایران

دسته : اقتصاد

فرمت فایل : pptx

حجم فایل : 658 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 430

برچسبها : سلامت رشد اقتصادی

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

پاورپوینت پروژه اثر سلامت بر رشد اقتصادی ایران

دانلود پروژه پاورپوینت اثر سلامت بر رشد اقتصادی ایران

این فایل به صورت کامل و جامع است و شامل همه مراحل پایان نامه به صورت کامل و دقیق می باشد. در زیر بخشهایی از متن پاورپوینت حاضر آورده شده است.

اهمیت موضوع

رشد و توسعه از آن جهت که دارای اثرات مثبتی بر سطح زندگی مردم می باشد از اولویت های اصلی سیاست گذاران هر جامعه ای محسوب می شود. دستیابی به رشد اقتصادی، بیش از هر چیز در گرو شناخت صحیح مسیرهای بالقوه و عوامل تأثیرگذار بر آن است.

ارتقای سلامتی باعث می شود سرمایه انسانی از طریق سرمایه بهداشتی افزایش یافته و به صورت مستقیم بر رشد اثر بگذارد و یا از طریق افزایش بهروری نیروی کار به طور غیرمستقیم تولید را تحت تاثیر قرار می دهد.

هدف پژوهش

بررسی تاثیر ارتقای سلامت (بهبود شاخص های سلامتی) بر رشد اقتصادی ایران

نتایج حاصل از تخمین بلند مدت الگو

متغیر امید به زندگی بر رشد تاثیر مثبت دارد که علامت مطابق تئوری و از نظر آماری نیز معنادار است. ضریب بدست آمده نشان می دهد یک درصد افزایش در امید به زندگی، رشد تولید را 0.92 درصد افزایش می دهد.

متغیر نرخ مرگ و میر کودکان نیز مطابق انتظار اثر منفی و معنادار بر تولید دارد به طوری که یک درصد افزایش در این متغیر، رشد درآمد را 0.79 درصد کاهش می دهد.

نتیجه گیری

نتایج حاصل از برآورد الگوی مربوط نشان داد که علاوه بر سرمایه فیزیکی و صادرات، بهبود شاخص سلامت نیز تاثیر بسزایی بر رشد تولید دارد.

سلامتی از کانال های مختلفی بر رشد اقتصادی تأثیر می گذارد که به طور خلاصه میتوان به افزایش طول عمر، امید به زندگی بالاتر اشاره کرد.

راهبرد سیاستی

با توجه به یافته های تحقیق، رهنمود سیاستی این مطالعه این است به بخش بهداشت و درمان توجه خاصی نمود تا با سرمایه گذاری در آن، مثلاً در بیمه های درمانی، بیمارستان ها و بهبود الگوی تغذیه مردم، بتوان زمینه ی تندرستی نیروی کار و در پی آن رشد اقتصادی را فراهم آورد.

تاثیر قابل توجه امید به زندگی و نرخ مرگ و میر کودکان روی رشد اقتصادی، مداخله دولت را برای اجرای سیاست تقویت هزینه های درمانی مورد نیاز برای ایجاد یک جامعه سالم و مولد اقتصادی برای رشد و توسعه توجیه می کند.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

بررسی مسائل اشتغال و بیکاری در ایران

تحقیق عدالت اقتصادی از دیدگاه دین اسلام

پایان نامه بررسی تابع تقاضای انرژی وعوامل موثر برآن در اقتصاد ایران

مجموعه سرمایه گذاری بهینه با علایم بازگشتی قابل پیش بینی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام