پاورپوینت مقدمه‌ای بر مبانی نظری انتقال سیاست پاورپوینت مقدمه‌ای بر مبانی نظری انتقال سیاست

دسته : علوم سیاسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 3460 KB

تعداد صفحات : 24

بازدیدها : 4

برچسبها : انتقال سیاست

مبلغ : 12000 تومان

خرید این فایل

پاورپوینت مقدمه‌ای بر مبانی نظری انتقال سیاست

دانلود پروژه تحقیقاتی با موضوع مقدمه‌ای بر مبانی نظری انتقال سیاست، در قالب پاورپوینت و در 24 اسلاید قابل ویرایش

توضیحات اولیه در مورد پاورپوینت دانلودی:

پروژه دانلودی حاضر، پاورپوینتی جامع با موضوع مقدمه ای بر مبانی نظری انتقال سیاست می باشد که در حجم 24 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

فهرست مطالب

تاریخچه

یادگیری بین زمینه ها (درس آموزی و انتقال سیاست)

جمع بندی تعاریف و نظریات، و مدل های یادگیری سیاستی

مدل فرآیند یادگیری سیاستی بین کشورها

مدل تحلیل انتقال و یادگیری سیاستی و یادگیری بعد از انتقال

قسمتی از متن:

مبانی نظری انتقال سیاست

مورال اسمیت (2012) در پایان نامه دکتری خود که به بررسی یادگیری سیاستی و توسعه سیاست های انرژی های تجدید پذیر در انگلستان پرداخت، یادگیری سیاستی را دارای چهار نوع عمده فنی ، مفهومی ، اجتماعی و سیاسی می داند و هر یک را به شرح زیر تعریف می نماید (مورال اسمیت و بِیلی ، 2008؛ مورال اسمیت، 2012):

یادگیری فنی: جستجو برای ابزارهای جدید سیاستی در زمینه اهداف مشخص سیاستی. تغییر بدون بحث جدی در ارتباط با اهداف و بنیان راهبردها رخ می دهد. سیاست گذاران به تقاضا برای تغییر با راه حل های مشابه در مشکلات پیشین پاسخ می دهند.

یادگیری مفهومی: بازتعریف اهداف سیاستی و اصلاح بیان مسئله و راهبردها. اهداف سیاستی مورد بحث قرار گرفته، رویکردها حول مقولات سیاستی تغییر نموده و راهبردها مجددا فرموله می شوند و مفاهیم جدیدی وارد حوزه پژوهش می گردد.

یادگیری اجتماعی: تعامل و ارتباط بین بازیگران رخ می دهد. یادگیری بر پایه ظرفیت ادراکی یادگیری فنی و اهداف و راهبردهای حاصل شده در یادگیری مفهومی رخ می دهد. اما تأکید بر ارتباطات بین بازیگران و کیفیت دیالوگ بین آن هاست.

یادگیری سیاسی: یادگیری در مورد مشکلات سیاسی به جای آموختن چگونگی حل مشکلات. برای مثال، این نوع یادگیری می تواند راهبرد سیاسی کاهش ریسک سیاسی برای دولت یا افزایش مقبولیت با غلبه بر مقاومت ذی نفعان یا کسب حمایت سیاسی باشد.

مفاهیم مرتبط با یادگیری سیاستی و سازمانی

طرح یادگیری سیاستی

طرح یادگیری سیاستی باید مشخص کننده یادگیری تصمیم گیرندگان و آثار تصمیمات آن ها باشد. مکانیزم های یادگیری طیف وسیعی از ارزش یابی رسمی و پایش گرفته تا تحت تأثیر قرار دادن تنظیمات سازمانی و سیاستی را در بر می گیرد.

انتقال سیاست

1996: فرآیندی که طی آن بازیگران، از سیاست های توسعه یافته در یک موقعیت، برای توسعه برنامه ها و سیاست ها در موقعیتی دیگر بهره می برند.

2000: فرآیندی که طی آن از دانش سیاستی، برنامه های مدیریتی، نهادها و ایده ها در یک نظام سیاسی (فعلی و گذشته) برای توسعه سیاست ها، برنامه های مدیریتی، نهادها و ایده ها در نظام سیاسی دیگر استفاده می شود.

اشاعه سیاستی

هر گونه الگوی به کارگیری یک نوآوری سیاستی (برنامه یا سیاستی جدید در گیرنده سیاست) اشاعه محسوب می شود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله برخورد یا گفتگوی تمدنها

دانلود پاورپوینت مجلس ما در حکومت چه نقشی دارد

تعریف‌ جهانی‌ شدن‌

جنگ نرم

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام