تحقیق معماری بین النهرین تحقیق معماری بین النهرین

دسته : معماری

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 332 KB

تعداد صفحات : 43

بازدیدها : 272

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

تحقیق معماری بین النهرین

تحقیق معماری بین النهرین

مقاله معماري سومر

سرزمين بين النهرين مركز يكي از كهن ترين تمدن هاست.نخستين تمدن شناخته شده اين سرزمين را سومريان تشكيل دادند.معماري سومر در خدمت معابد بوده است و مردم آن كشاورز بودند.آنان طرز مهار كردن سيل را آموختند و شهرهايي با ديوار قطور ايجاد كردند.از آثار معماري سومريان مي توان معبد انانا(از سنگ آهك) ، معبد ستون و معبد سفيد را نام برد.

...

در دوران باستان، سرزمین بین‌النهرین را بابل می‌خواندند، که از نام بزرگ‌ترین شهر این منطقه برگرفته شده بود. بنابراین جلوه‌های مختلف هنر این سرزمین از هزاره چهارم قبل از میلاد تا مرحله تکوین هنر آشوری، تحت این عنوان بررسی می‌شود. سومریان در سرآغاز تاریخ، در دره بین النهرین سفلی مستقر شدند ( سابقه این قوم هنوز نامعلوم است).

...

اين پژوهشگر تاريخ برخلاف ادعاهاي برخي تاريخ نويسان يوناني به رفتار كمبوجيه اشاره كرد و اذعان داشت: كمبوجيه برخلاف نوشته ها رفتاري تند و متعصبانه به باورهاي مردم نداشته زيرا در اين كتيبه آمده او به نيايشگاه هاي خداي بزرگ بابل مي رود پيش كش با خود مي برد و به نيايش مي پردازد و ديگر اينكه به سپاهيان ايراني كه وارد بابل شده بودند اجازه نمي داد كه هيچ نيزه و ابزار جنگي وارد نيايشگاه و حرمت آن شكسته شود.


به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

معماری فولدینگ

شباهت ها و تفاوت های آثار معماری ایرانی قبل و بعد از اسلام

مقدمات طراحی معماری 2

معماری مسجد جامع كبود تبریز

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام