تحقیق جایگزین های شکر تحقیق جایگزین های شکر

دسته : تحقیق

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 45 KB

تعداد صفحات : 66

بازدیدها : 475

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

تحقیق جایگزین های شکر

تحقیق جایگزین های شکر

شکر و جایگزین های آن

شربت‌ ذرت‌ حاوی‌ فروکتوز بالا (HFCS)
این‌ شربت‌ که‌ در انگلستان‌ ایزو فروکتوز و در کانادا گلوکز / فروکتوز نامیده‌ می‌شودشامل‌ هر گروه‌ از شربت‌های‌ ذرت‌ می‌شود که‌ پردازش‌ آنزیمی‌ روی‌ آنها صورت‌ گرفته‌است‌ تا گلوکز آن‌ به‌ فروکتوز تبدیل‌ شود و سپس‌ با شربت‌ ذرت‌ خالص‌ ترکیب‌ شده‌ است‌تا شیرینی‌ مطبوعی‌ را ایجاد کند. در ایالات‌ متحده‌، HFCS ماده‌ای‌ است‌ که‌ عموماً به‌ جای‌شرک‌ مورد استفاده‌ واقع‌ می‌شود و در بیشتر غذاها و نوشیدنی‌های‌ پردازش‌ شده‌ وجوددارد از جمله‌ نوشیدنی‌های‌ غیرالکلی‌، ماست‌، نان‌ صنعتی‌، کلوچه‌ها، پوشش‌ سالاد وسوپ‌ گوجه‌ فرنگی‌.
متداول‌ترین‌ انواع‌ این‌ شربت‌ عبارتنداز: HFCS55 (که‌ بیشتر در نوشیدنی‌های‌ غیر الکلی‌ وجوددارد)، تقریباً 55% فروکتوز و 45% گلوکز دارد؛ و HFCS42 (که‌ در بسیاری‌ از غذاها و غذاهای‌پخته‌ شده‌ وجود دارد)، تقریباً 90% فروکتوز 10% گلوکز دارد و در مقادیر کم‌ در مواردخاص‌ کاربرد دارد اما بیشتر برای‌ ترکیب‌ با HFCS42 استفاده‌ می‌شود تا HFCS55 را تولید کند.
...
سایر منابع طبیعی شیرین
* گیاهان سرشار از ترکیبات پلی ساکارید : در سال 1811، یک شیمیدان روس – آلمانی تبار به نام کریچهاف که در خیابان پترزبورگ ، کار می کرد ، چنین دریافت که افزودن اسید سولفوریک رقیق به سیب زمینی پخته شده ، می تواند یک شیره بسیار شیرین را تولید کند که دربرگیرنده گلوگز بسیاری می باشد. یک سال بعد اولین کارخانه تولید نیشکر نیز در آلمانی تاسیس شد. هنگامی که تمامی جزئیات فنی به طور متنوعی وابسته به منبع نیشکر ریشه و ساقه های آن بودند، در نتیجه ، بشر توانست درهای جدیدی را به سمت ایجاد و تولید مواد شیرین تر از مجموعه گسترده تری از گیاهان به دست آورد، شیره به دست آمده از ذرت از اواسط دهه 1800 میلادی در ایالات متحده تولید شد. به طور کلی این مواد می توانستند به صورت موارد گوناگونی همچون سیب زمینی شیرین تابیوکا ، برنج، گندم و نشاسته خوراکی ساگو ، در نظر گرفته شود. اما از آنجا که شیره به دست آمده از نیشکر می تواند در رقابت با شکر چغندر و نیشکر موجود در گیاهان و نوشیدنی های گوناگون یافت شود.
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق خواص و کانی شناسی طلا، اکتشافات و روشهای استخراج طلا

اختلال یادگیری ریاضی

تحلیل محتوای مهمترین مطالب روزنامه های سراسری - 1387

چگونگی تنظیم ، طراحی، اجرا و مشاهده نتایج پرسشنامه در روش تحقیق

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام