تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

دسته : کشاورزی و زراعت

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 138

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

بررسی اثرات سطوح مختلف آبیاری و کود ازته سرک بر عملکرد و اجزاء عملکرد دانه آفتابگردان

چکیده:
آفتابگردانگیاهی است یکساله که با توجه به اهمیت دانه های روغنی آن ، مطالعه راههای افزایش عملکرد و استفاده از حداکثر امکانات محیطی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که یکی از روشهای افزایش عملکرد دانه آفتابگردان ، تعیین بهترین میزان آبیاری و کود ازته سرک در این گیاه می باشد .
نتایج بدست آمده در این آزمایش نشان داد که حداقل و حداکثر عملکرد به ترتیب با مقادیر 45/0 و 65/0 نسبت آب آبیاری به تبخیر از تشتک تبخیر کلاس A با احتساب 10 درصد رطوبت حدوداً برابر 5066 و 6380 کیلوگرم در هکتار می شود .
...
مقدمه
آفتابگردان گیاهی است یکساله از تیره کمپوزیته ، بی تفاوت نسبت به طول روز و از خانواده گیاهان گلدار از جنس هلیانتوس بوده که دارای گونه های یکساله و چند ساله می باشد .(1 ,7و10)
آفتابگردان گیاهی دگرگشن و خود ناسازگار است که میزان عملکرد آن به شدت تحت تاثیر وجود و فعالیت حشرات گرده افشان ، بخصوص زنبور عسل می باشد .
...
 نتایج و بحث
 نتایج حاصل از این تحقیق که در سال زراعی 1374 به اجرا درآمد ، مورد بحث قرار می گیرد :
تغییرات درجه حرارت هوا در طی فصل رشد نشان می دهد که متوسط هفتگی درجه حرارت هوا طی دوره رویش از 4/17 تا 28 درجه سانتی گراد به ترتیب متعلق به هفته چهارم ( اواسط خرداد ) یازدهم ( اواخر تیر ) در نوسان بود . هفته دوم ( اواخر اردیبهشت ) و هفته یازدهم پس از کاشت بترتیب با حداقل و حداکثر مطلق 7 و 5/42 درجه سانتیگراد ، سردترین و گرمترین هفته های فصل رشد بودند .
ظهور طبق ، 50 درصد گرده افشانی ، گرده افشانی کامل و رسیدگی فیزیولوژیک گیاه به ترتیب در 50 ، 73 ، 76 و و 111 روز پس از سبز شدن و با 662 ، 1010 ، 1060 و 1568 درجه  - روز رشد تجمعی انجام گردید .
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق سن آندرالوس و آفات مهم برنج

تحقیق کشاورزی کشت برنج و اثر نیتروژن

داده های آماده اکسل گیاه دارویی بالنگو

تحقیق وضعیت مدیریت در مکانیزاسیون اراضی کشاورزی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام