تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

دسته : کشاورزی و زراعت

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 138

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

تحقیق تاثیر سطوح آبیاری و کود ازته سرک بر اجزای عملکرد دانه آفتابگردان

بررسی اثرات سطوح مختلف آبیاری و کود ازته سرک بر عملکرد و اجزاء عملکرد دانه آفتابگردان

چکیده:
آفتابگردانگیاهی است یکساله که با توجه به اهمیت دانه های روغنی آن ، مطالعه راههای افزایش عملکرد و استفاده از حداکثر امکانات محیطی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که یکی از روشهای افزایش عملکرد دانه آفتابگردان ، تعیین بهترین میزان آبیاری و کود ازته سرک در این گیاه می باشد .
نتایج بدست آمده در این آزمایش نشان داد که حداقل و حداکثر عملکرد به ترتیب با مقادیر 45/0 و 65/0 نسبت آب آبیاری به تبخیر از تشتک تبخیر کلاس A با احتساب 10 درصد رطوبت حدوداً برابر 5066 و 6380 کیلوگرم در هکتار می شود .
...
مقدمه
آفتابگردان گیاهی است یکساله از تیره کمپوزیته ، بی تفاوت نسبت به طول روز و از خانواده گیاهان گلدار از جنس هلیانتوس بوده که دارای گونه های یکساله و چند ساله می باشد .(1 ,7و10)
آفتابگردان گیاهی دگرگشن و خود ناسازگار است که میزان عملکرد آن به شدت تحت تاثیر وجود و فعالیت حشرات گرده افشان ، بخصوص زنبور عسل می باشد .
...
 نتایج و بحث
 نتایج حاصل از این تحقیق که در سال زراعی 1374 به اجرا درآمد ، مورد بحث قرار می گیرد :
تغییرات درجه حرارت هوا در طی فصل رشد نشان می دهد که متوسط هفتگی درجه حرارت هوا طی دوره رویش از 4/17 تا 28 درجه سانتی گراد به ترتیب متعلق به هفته چهارم ( اواسط خرداد ) یازدهم ( اواخر تیر ) در نوسان بود . هفته دوم ( اواخر اردیبهشت ) و هفته یازدهم پس از کاشت بترتیب با حداقل و حداکثر مطلق 7 و 5/42 درجه سانتیگراد ، سردترین و گرمترین هفته های فصل رشد بودند .
ظهور طبق ، 50 درصد گرده افشانی ، گرده افشانی کامل و رسیدگی فیزیولوژیک گیاه به ترتیب در 50 ، 73 ، 76 و و 111 روز پس از سبز شدن و با 662 ، 1010 ، 1060 و 1568 درجه  - روز رشد تجمعی انجام گردید .
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله تاثیر تنش آب بر رشد، رنگدانه و جذب دی اکسید کربن سورگوم

تحقیق کشاورزی کشت برنج و اثر نیتروژن

تحقیق سن آندرالوس و آفات مهم برنج

مقاله اثر تنش آب بر ویژگی فیزیزیولوژیک و رابطه آن با رشد و عملکرد گندم

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام