مقاله مفهوم و گستره آزادى از نظر امام خمینی

مقاله مفهوم و گستره آزادى از نظر امام خمینی

اطلاعات مختصر محصول

رشته تحصیلی : معارف اسلامی

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 32

حجم فایل (به کیلوبایت) : 33

فرمت دانلود : رار/ زیپ

< خرید و دانلود

مبلغ : 4500 تومان

 • توضیحات محصول
 • اطلاعات پشتیبانی
 • مفهوم و گستره آزادى از نظر امام خمینی

  در کشور ما، هرچند در نزد روشن فکرها و عالمان آگاه و دل سوز، در رابطه با سرنوشت ایران و اسلام، از آزادى سخن مى رفت، اما کشانیده شدن این مقوله پرسش انگیز به میان جامعه و مردم کوچه و بازار، از دوران مشروطیت آغاز گشت. آزادیخواهى و عدالت طلبى در عصر استبداد زده قاجار، بسیارى را دل باخته خویش ساخته و در راه نجات و پدید آوردن حاکمیت ملت برانگیخته بود. در این جهت، نمى توان نقش و تاثیر سخنان بیدارگرانه فیلسوف و مفسر بزرگ سید جمال الدین اسدآبادى را نادیده انگاشت. (1) مخاطبان وى در میان تحصیل کرده هاى متقدم و متجدد - در داخل و خارج از کشور - به میزان شایسته اى به خود آگاهى اجتماعى و تاریخى دست یافته، و پس از تبعید و شهادت او در دوره ناصرى و مظفرى تاثیرگذار بوده اند. (2) به هر حال در طى سالیانى که بر ما گذشت، همچنان آزادى، ذهن و جان ایرانیان را به خود مشغول داشته و شهیدها برگرفته است.
  ...
  رهبر فقید انقلاب، در رابطه با نظام ستم شاهى پیشین، فریادگرى خود را عین تکلیف شمرده و سکوت در برابر ظلم و فساد را برنمى تابد. "این یک تکلیف الهى است و در صورت سکوت، مسؤول خدا خواهیم بود". (43)
  در آن شرایط ناگوار و نگران کننده، امام خمینى یک شهروند بود که بنا بر فطرت و مسوولیت اجتماعى و مرزبانى از میراث گران سنگ انبیاء، سعى در اظهار عقیده ها و اندیشه هاى سیاسى اش نمود. همان گونه که پس از انقلاب و حاکمیت نظام جمهورى اسلامى، از ملت و حقوق سیاسى - اجتماعى اش جانب دارى مى کرد و آزادى خواهى و استقلال طلبى شان را مى ستود و پاس مى داشت، در ایام استبداد و استعمار، آزادى اندیشه و بیان را حق فطرى و اجتماعى خویش مى دانست و از آن در صراط عزت و کرامت، بهره مى گرفت. امام افزون بر آن همه، مردم و به خصوص بزرگان دانشگاه و حوزه را به فریادگرى بر ضد بیدادگرى هاى شاه برمى انگیخت و سکوت در برابر خودکامگى ها و قانون شکنى ها را خلاف اسلام و مصالح ملت تلقى مى نمود.
  ...

 • پس از اتمام خرید بطور خودکار به صفحه دانلود فایل هدایت میشوید

  شما میتوانید بعدها با ورود به پنل خود فایلهای خریداری شده تان را دانلود کنید

  توجه کنید فایلها بصورت فشرده (زیپ یا رار) هستند

  برای بازکردن آنها بایستی با نرم افزار وین رار (winrar) از حالت فشرده خارج کنید

  دانلود وین رار نسخه 32 بیتی

  دانلود وین رار نسخه 64 بیتی

  همچنین میتوانید از کانال تلگرام پشتیبانی نسخه اندروید و ویندوز وین رار را دانلود نمایید

  تماس با : فرم تماس

  پشتیبانی ویژه خریداران : 09010318948