تحقیق بررسی استراتژی ها و مکاتب توسعه اقتصادی تحقیق بررسی استراتژی ها و مکاتب توسعه اقتصادی

دسته : اقتصاد

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 44 KB

تعداد صفحات : 70

بازدیدها : 143

برچسبها : توسعه اقتصادی

مبلغ : 5500 تومان

خرید این فایل

تحقیق بررسی استراتژی ها و مکاتب توسعه اقتصادی

دانلود تحقیق بررسی توسعه اقتصادی و مکاتب و استراتژی و مدلها و نظریه های توسعه اقتصادی

محصول حاضر دارای دو تحقیق در حوزه :

توسعه اقتصادی

مکاتب و استراتژی و مدلها و نظریه های توسعه اقتصادی

می باشد که جمعا دارای 70 صفحه میباشد. در زیر بخشهایی از متن تحقیقات آوره شده است.

از سالیان بسیار دور, با افزایش سطح دانش و فهم بشر, کیفیت و وضعیت زندگی او همواره در حال بهبود و ارتقا بوده است. بعد از انقلاب فرهنگی-اجتماعی اروپا (رنسانس) و متعاقب آن انقلاب صنعتی, موج پیشرفت های شتابان کشورهای غربی آغاز گردید. تنها کشور آسیایی که تا حدی با جریان رشد قرن هاینوزده و اوایل قرن بیستم میلادی غرب همراه گردید کشور ژاپن بود. بعد از رنسانس که انقلابی فکری در اروپا رخ داد, پتانسیل های فراوان این ملل, شکوفا و متجلی گردید اما متاسفانه در همین دوران, کشورهای شرقی روند روبه رشدی را تجربه نکرده و بعضاً سیری نزولی طی نمودند.
...
3. استراتژی صنعتی شدن
در این استراتژی نیز همچون استراتژی قبلی, تاکید بر رشد است اما ابزار دستیابی به رشد, گسترش سریع بخش صنعت است. برخلاف استراتژی پولی, توجه بی واسطه معطوف به کارآیی کوتاه مدت در تخصیص منابع نیست بلکه شتاب نرخ کلی رشد تولید ناخالص داخلی موردتوجه است. این امر از سه طریق حاصل می شود: (1) تولید کالاهای مصرفی صنعتی عمدتاً برای بازارهای داخلی (پشت دیوارهای بلند تعرفه ای), (2) تاکید بر توسعه صنایع تولیدکننده کالاهای سرمایه ای (معمولاً تحت اداره و هدایت دولت), (3) سمت گیری سنجیده بخش صنعت به سمت صادرات (ترکیبی از برنامه ریزی ارشادی و کمک های مستقیم و غیرمستقیم دولتی).
...
از آنجا که نیل به توسعه از مهمترین اهداف هرکشوری از جمله ایران می باشد و اینکه در دهه های قبل ,توسعه منجر به حاشیه ای شدن زنان و تمرکز آنان در کارهای با دستمزد و پایگاه شغلی پایین شده است و با توجه به اینکه حضور زنان هم موجب پیشبرد بهتر توسعه می شوداما زنان در مقایسه با مردان به حاشیه رفته اند . می توان گفت با وجود اینکه جنسیت وارد توسعه شد باز هم شکاف جنسیتی مشاهده می شود , بنابراین امروزه توانمند سازی زنان هم به عنوان هدف و هم به عنوان ابزار رسیدن به توسعه ضرورت دارد و این مهم , بدون توجه به شناخت وضعیت زنان و نقش زنان در توسعه اقتصادی یک کشور ,امکانپذیر نمی باشد. بنابراین برای شناخت وضعیت ایران در عدالتزمینه عدالت جنستی ضرورت دارد تا وضعیت زنان ایران طی سالهای 58-84 روشن گردد و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شود ....

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

بررسی مسائل اشتغال و بیکاری در ایران

تحقیق عدالت اقتصادی از دیدگاه دین اسلام

پاورپوینت پروژه اثر سلامت بر رشد اقتصادی ایران

پایان نامه بررسی تابع تقاضای انرژی وعوامل موثر برآن در اقتصاد ایران

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام