مقاله اندازه گیری و ارتقاء اتوماسیون صنعتی مقاله اندازه گیری و ارتقاء اتوماسیون صنعتی

دسته : سمینار

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 418

تعداد صفحات : 47

بازدیدها : 249

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

مقاله اندازه گیری و ارتقاء اتوماسیون صنعتی

مقاله اندازه گیری و ارتقاء اتوماسیون صنعتی

سمینار بررسی اتوماسیون صنعتی و نحوه اندازه گیری و ارتقاء آن

چکیده

در این سمینار ابتدا مفهوم اتوماسیون و سایبرنتیک معرفی شده و سپس به معرفی انواع اتوماسیون (اداری و صنعتی) می پردازیم. تمرکز این سمینار بر شناخت اتوماسیون صنعتی است. در این راستا ابتدا به بررسی ضرورت و مزایای اتوماسیون صنعتی و آنالیز سرمایه گذاری در تجهیزات اتوماتیک از نظر سودآوری می پردازیم، سپس اجزای سخت افزاری و نیازمندی های نرم افزاری اتوماسیون صنعتی معرفی شده و به بررسی نقش و جایگاه سیستم های کنترل و مانیتورینگ می پردازیم. پس از آن رویکرد طراحی ایمنی در سیستم های اتوماسیون را شرح میدهیم. سپس با معرفی رویکرد STS به ارائه روشی برای اندازه گیری اتوماسیون در شرکت ها می پردازیم و نکاتی را که برای اجرای موفق یک پروژه اتوماسیون نیاز است ارائه می کنیم. در پایان به تشریح رویکردی به منظور ارتقاء اتوماسیون تحت عنوان چرخه ی ارتقاء اتوماسیون می پردازیم.

...

آنالیز ایمنی سیستم های اتوماسیون

روز به روز بر الزامات ایمنی سیستم های تحت کنترل کامپیوترافزوده می شود، به ویژه هنگامی که سلامتی افراد در معرض خطر باشد. سیستم¬های اتوماسیون دارای سه جزءاند:
فرآیند صنعتی(که باید کنترل شود)، نرم افزار کنترل(که شامل امور مربوط به اتوماسیون و کارکردهایی برای جلوگیری از سوانح جدی است) و افرادی که در حالت معمولی کار نظارت برکل سیستم را بر عهده دارند.
همانطور که در شکل فوق نشان داده شده است بین هر جفت از این سه جزء اساسی سیستم اتوماسیون برهمکنش(ارتباط  دوسویه) وجود دارد.
اشکال در نرم افزار کنترل می تواند موجب بروز نتایج غیرقابل پیش بینی شود. از طرف دیگر افزایش پیچیدگی سیستم های تحت کنترل کامپیوتر، نظارت بر کل اعمال و ارتباطات در سیستم را مشکل تر می کند. دلیل بسیاری از سوانح هوایی بروز اشکال در یک سنسور ارائه دهنده ی اطلاعات در مورد مسیر بهینه یا وضعیت هواپیما یا هشدار در مورد مسیرهای پرخطر بوده است، لذا نرم افزار سیستم اتوماسیون باید قادر باشد بروز اشکال در هر یک از اجزای اساسی فرآیند صنعتی را توسط سیستم های مانیتورینگ یا هشدار دهنده گزارش دهد و در حالت پیشرفته تر فرمان تعمیر اتوماتیک آن را به اجزای مربوطه ارسال کند. ...


به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله مبادله و چرخه های همكاری تجزیه و تحلیل تئوریكی و تجربی مشاركت در كار

سمینار بررسی امكان بكارگیری فرآیندهای جداسازی غشایی به منظور كاهش اسیدیته نفت خام نوروز

سمینار اصول طراحی خشک کن های پاششی برای خشک کردن فرآورده های بیولوژیک

سمینار فرایندهای غشایی کلر آلکالی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام