داانلود مقاله اوقات فراغت مسئله اجتماعی کودکان

داانلود مقاله اوقات فراغت مسئله اجتماعی کودکان

اطلاعات مختصر محصول

رشته تحصیلی : پژوهش

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 25

حجم فایل (به کیلوبایت) : 14

فرمت دانلود : رار/ زیپ

< خرید و دانلود

مبلغ : 4500 تومان

 • توضیحات محصول
 • اطلاعات پشتیبانی
 • بخشهایی از متن:

  والدین در نحوه گذراندن اوقات فراغت الگوی فرزندان هستند

  اوقات فراغت زمانی است كه از پیش برای آن برنامه‌ای وجود ندارد و درخصوص دانش آموزان و دانشجویان، زمانی كه برنامه درسی كه خود یا والدینشان برای آنان برنامه‌ریزی كردند، به پایان رسیده و ابتدای تابستان اوقات فراغت‌شان آغاز می‌شود.

  وجیهه ابراهیمی روانشناس :

  برای بزرگسالان، اوقات فراغت زمانی محسوب می‌شود كه برنامه كاری كه مجبور به انجامش هستند وجود نداشته باشد.

  دانشجویان و به خصوص دانش‌آموزان بهترین فرصت آموزش را دارند و خانواده‌ها در راستای برنامه برنامه‌ریزی اوقات فراغت فرزندانشان به 2 گروه تقسیم می‌شوند، گروهی از خانواده‌ها بر این عقیده‌اند كه تمام وقت فرزندشان در تابستان باید استفاده شود و بعضی دیگر اعتقاد دارند چون فرزندشان مدرسه نمی‌رود تمام اوقات فراغتش باید آزاد باشد.
  زمانی اوقات فراغت تبدیل به فرصت می‌شود كه علاقه فرزندمان را بشناسیم و از استعدادهای مختلف ورزشی، هنری، علمی و... وی استفاده شود و از آنجایی كه سیستم آموزشی ما تمام مسائل را به دانش آموزان آموزش نمی‌دهد بنابراین بر حسب علاقه و استعداد، كودك یا نوجوان باید در كلاس‌های خاص شركت كند؛ چراكه استعداد هر فردی متفاوت است و خانواده باید تشخیص داده و كلاس‌ها را برای وی تهیه كند و همچنین بخشی از وقت كودك یا نوجوان برای بازی كردن، فكر كردن یا تمرین برای شناسایی استعدادش در نظر گرفته شود.

  ...

  راه‏های پر کردن اوقات فراغت

  یکی از برنامه‏هایی که می‏تواند اوقات فراغت را پر کند، ورزش است. در اسلام به ورزش، به ویژه ورزش‏هایی که هم بنیه فردی و هم روحیه اجتماعی یک ملت را تقویت می‏کند، ورزش‏هایی مانند تیراندازی، اسب دوانی، شکار و شنا توصیه شده است. پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله می‏فرماید: «به فرزندانتان شنا و تیراندازی یاد بدهید.» بنابر روایتی دیگر، پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله برنامه اسب‏دوانی را در مدینه اجرا کرد و برای برنده اول، دوم و سوم جایزه قرار داد.از برنامه‏های دیگر برای پرکردن اوقات فراغت، سفر و گشت و گذار در طبیعت و مناظر و دیدنی و تاریخی استسفالگری و نقاشی، افزون بر تقویت مهارت‏های حسی و حرکتی و نیز پرورش قوای تخیلی فرد، زمینه ورود او را به صحنه اجتماع فراهم می‏آورد.مطالعه کتاب و نشریه‏های مهم نیز وسیله مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت است. دراین میان، وجود کتابخانه‏ها عامل مؤثری درجذب جوانان به مطالعه و کتاب است. تعداد کتاب‏خانه‏ها و کتاب‏خوان‏ها در هر جامعه، با فرهنگ و رشد و توسعه همه جانبه آن جامعه رابطه مستقیم دارد.

   

  منبع دارد.

 • پس از اتمام خرید بطور خودکار به صفحه دانلود فایل هدایت میشوید

  شما میتوانید بعدها با ورود به پنل خود فایلهای خریداری شده تان را دانلود کنید

  توجه کنید فایلها بصورت فشرده (زیپ یا رار) هستند

  برای بازکردن آنها بایستی با نرم افزار وین رار (winrar) از حالت فشرده خارج کنید

  دانلود وین رار نسخه 32 بیتی

  دانلود وین رار نسخه 64 بیتی

  همچنین میتوانید از کانال تلگرام پشتیبانی نسخه اندروید و ویندوز وین رار را دانلود نمایید

  تماس با : فرم تماس

  پشتیبانی ویژه خریداران : 09010318948