مقاله بسته بندی محصولات آماده سرو و خرد شده گوشت، طیور و غذای دریایی مقاله بسته بندی محصولات آماده سرو و خرد شده گوشت، طیور و غذای دریایی

دسته : پژوهش ها

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 83 KB

تعداد صفحات : 11

بازدیدها : 377

برچسبها : غذاهای آماده فراورده های غذایی بسته بندی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

مقاله بسته بندی محصولات آماده سرو و خرد شده گوشت، طیور و غذای دریایی

دانلود ترجمه مقاله بسته بندی محصولات آماده برای سرو و ریزریز شده گوشت، طیور و غذای دریایی

بسته بندی محصولات آمادهبرای سرو و ریزریز شده گوشت، طیور و غذای دریایی

توسعه گستره ای از محصولات غذایی راحت، آمادهبرای خوردن، آمادهبرای پختن و آمادهسرو، از 20 سال گذشته قابل توجه بوده است. به همان سان که محصولات گسترده تری شکل می گیرد،تا راحتی برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد، تقاضا برای فناوری فراوری و بسته بندی های جدید با برخی تحولات جالب به سرعت پیش می رود. این فصل به بررسی این مسائل می پردازد.

کلید واژه ها

غذاهای آماده ، فراورده های غذایی سهل الاستفاده، فراوری، بسته بندی، مایکروویو ، گرمایش، بسته بندی شیک

مقدمه

غذاهای آماده برای سرو (مصرف)، به غذاهای آماده ، غذاهای مایکروویو ، شام های زیر تلویزیون یا غذاهای راحت اشاره می کند و به طور کلی پذیرفته شده که به صورت منجمد یا کاملا سرد بسته بندی شود و به کمی حرارت و پختن قبل از خوردن نیاز دارد. این خوراک ها می تواند شامل گوشت، مرغ و خروس، غذای دریایی، پاستا، سبزیجات و برنج و یا ترکیبی از آنها باشد و می تواند سنتی، قاره ای، قومیتی، گیاه خواری یا غذای کم کالری/سالم تقسیم شود. در حالیکه در بازار ایرلند غذای منجمد آمادهبه مصرف غالب می باشد، مطالعات اخیر توسط میشل و همکاران نشان داده که 75 % مصرف کنندگان تمایل به مصرف غذای سرد نسبت به غذای منجمد از همان نوع غذا را دارند.مصرف کننده ای که سرش شلوغ هست و حتی وقت برای خرید یک غذای آماده برای مصرف را ندارد، یک غذای از قبل پخته مرغ و غذای دریایی اغلب در شمار غذای گرم به حساب می آید پر جاذبه خواهد بود.

فناوری حفاظت و توسعه تولید غذا از سال 1810 زمانی که نیکلاس فرنچ من آپرت اولین پروسه برای حفاظت از مواد غذایی را در ظروف سفالی و کوزه های مهر موم شده شکل داد. مهندس آمریکایی، پرسی اسپنسر، کسی که آون مایکروویورا بعداز یک آزمایش با مگنترون، یک نوار شکلاتی را در سال 1945 ذوب کرد اختراع کرد ، احتمالا فکر نمی کرد که اختراعش روزی قسمت جدایی ناپذیر تقریبا هر خانه در سال 2011 باشد. در سال 1953، سی آ سوانسون و سونز، با الهام از غذای خطوط هوایی، اولین خوراک آماده به مصرف را در آمریکا تولید نمود که شامل خوراک شکرگذاری ترکی، نان ذرت تراشیده، نخود منجمد و سیب زمینی شیرین سرو شده در یک ظرف آلومینیومی بود. انتخاب محصولات آماده به عرضه موجود در قفسه های سوپر مارکت از مرغ Kiew تا کوردون بلئو به طور چشمگیری توسط مارکی و اسپنسر در سال 1979 افزایش یافته است.

...

واکنش بین بسته بندی و غذا

واکنشهای رایج بین بسته و غذا ، حرکت مواد مولکولی کم وزن مانند تثبیت کننده ها، نرم کننده ها، آنتی اکسیدانت، مونومرها و الیگومر از مواد بسته بندی پلاستیکی به درون غذا می باشد. برخی از این نقل و انتقالات کیفیت ارگانولپتیک فراورده غذایی به همان نحو که برای سلامتی انسان مضر می باشد تاثیر می گذارد. حرارت دوباره، به ویژه دمای بالاتر آون های رایج، سرعت انتقال ترکیبات فرار و غیر فرار را از مواد سرپوش یا سینی آون بر اساس پلیمر را شدت می بخشد. فراورده های غذایی با چربی بالا و آماده برای سرو در تماس با مواد بسته بندی شده حساسیت بیشتری به انتقال این ترکیبات در طول انبارداری طولانی مدت دارد. یک مطالعه تحقیقی نشان می دهد که انتقال مواد در تماس با غذا از محدوده وسیعی از پلاستیک ها،در بسته بندی مواد غذایی به ندرت از سطوح قابل قبول تجاوز می کند. انتقال آنتیمونی، از سینی آون-پروف PET به پاستا، سبزیجات، سیب زمینی،غذای آماده سرو دریایی و طیور از حد تعیین شده به وسیله کمیسیون اروپایی در 50% از محصولات تست شده در دمای 180 درجه سانتی گراد تجاوز می کنند. اما مصرف قابل قبول روزانه را به خوبی پذیرفته است

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه مقطع کارشناسی با موضوع سوبیگ

پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی و ارتباطی

پایان نامه WiFi (شبکه های بی سیم)

پایان نامه رابطه تورم و رشد اقتصادی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام