تحقیق میزان افسردگی خانم ها با IgG ضد توکسوپلاسمای سرمی مثبت تحقیق میزان افسردگی خانم ها با IgG ضد توکسوپلاسمای سرمی مثبت

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 123 KB

تعداد صفحات : 59

بازدیدها : 213

برچسبها : افسردگی زنان توکسوپلاسمای سرمی مثبت توكسوپلاسما گوندي

مبلغ : 30000 تومان

خرید این فایل

تحقیق میزان افسردگی خانم ها با IgG ضد توکسوپلاسمای سرمی مثبت

دانلود تحقیق بررسی میزان افسردگی دربین خانم ها 48-18 ساله با IgG ضدتوکسوپلاسمای سرمی مثبت در اردبیل

مقدمه

توکسوپلاسما گوندی ، انگل اجباری داخل سلولی از شاخه اپی کمپلکسا می باشد که عامل آلودگی طیف وسیعی از مهره داران خونگرم است (خیالولین، 2002). این انگل به صورت گسترده و پراکنده در جهان وجود دارد و هیچ گونه حد و مرز جغرافیایی ندارد، از این رو انسان ها در معرض خطر آلودگی به این انگل هستند (جوینر ، 1993). درحدود 500 تا نفر 1 میلیون از مردم جهان بدون علامت و نشانه بیماری به توکسوپلاسموز مزمن مبتلا هستند(ساروانا ، 1992). سیر این بیماری در بدن انسان شامل 2 مرحله حاد و مزمن است، اکثر عوارض و علائم و همچنین انتقال انگل از مادر به جنین در مرحله حاد رخ می دهد (دوبی، 1998). ...

افسردگی زنان با IgG ضد توکسوپلاسمای سرمی مثبت

تحقیق حاضر در فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد که در 62 صفحه تهیه گردیده است. دارای منابع درون متنی و پایانی به صورت کامل ، چکیده انگلیسی و پرسشنامه ضمیمه.

اختلال افسردگی عمده

برای توصیف اختلال افسردگی عمده، ابتدا باید اپیزود افسردگی عمده را توصیف کنیم. توجه داشته باشید که اپیزود افسردگی عمده یک اختلال روانی قابل کدگذاری نیست. خلق افسرده به این معناست: غم + نومیدی و گاهی، غم + نومیدی+ احساس خلا (گنجی و گنجی، 1392(.

معیارهای DSM-5 برای اپیزود افسردگی عمده

:A از بین سمپتوم های زیر، پنج سمپتوم (یا بیشتر) در طول یک دوره 2 هفته ای حضور داشته اند و نشان می دهند که عملکرد فرد با عملکرد قبلی او متفاوت شده است.

...

دیدگاه شناختی افسردگی

بر دیدگاه افراد درباره خود و جهان اطراف خودتاکید دارند، نه بر اعمال افراد. بر طبق یکی از نطریه های شناختی، در افراد مستعد افسردگی این نگرش کلی پرورش یافته که خودشان را از یک دیدگاه منفی و انتقاد آمیز بنگرند (بک ، 1976). آنان بیشتر در انتظار شکست هستند تا موفقیت، و در ارزیابی کارهای خود معمولاً شکست های خود را بزرگتر و موفقت های خود را ناچیز به حساب می آورند. اینگونه افرادضمناً هر وقت در کارشان به مشکلی بر می خورند بیشتر خود را مقصر می دانند تا شرایط و موقعیت هارا برطبق این نظریه تشویق فرد افسرده به اینکه از لحاظ اجتماعی بیشتر فعال می شود تا به تقویت مثبت بیشتری دست یابد، به خودی خود کارساز نخواهد بود، چون آنان به راحتی بهانه های دیگری برای سرزنش خود پیدا می کنند.

...

توکسوپلاسما گوندی

توکسوپلاسما گوندی، انگل اجباری داخل سلولی از شاخه اپی کمپلکسا می باشد که عامل آلودگی طیف وسیعی از مهره داران خونگرم است (خیالولین، 2002). این انگل به صورت گسترده و پراکنده در جهان وجود دارد و هیچ گونه حد و مرز جغرافیایی ندارد، از این رو انسان ها در معرض خطر آلودگی به این انگل هستند (جوینر، 1993). درحدود 500 تا نفر 1 میلیون از مردم جهان بدون علامت و نشانه بیماری به توکسوپلاسموز مزمن مبتلا هستند(ساروانا، 1992). سیر این بیماری در بدن انسان شامل 2 مرحله حاد و مزمن است، اکثر عوارض و علائم و همچنین انتقال انگل از مادر به جنین در مرحله حاد رخ می دهد(دوبی، 1998).

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه بررسی میزان عزت نفس بین دو گروه زنان متأهل و مجرد

تحقیق روابط اجتماعی معلمان و دانش آموزان در عصر ارتباطات

تحقیق ناشنوایان و مشکلات تدریس آنها

پروژه تاثیر بدرفتاری والدین بر عزت نفس دانش آموزان مقطع راهنمایی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام