آزمون جملات ناتمام راتر آزمون جملات ناتمام راتر

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 10 KB

تعداد صفحات : 8

بازدیدها : 282

برچسبها : جملات ناتمام راتر

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

آزمون جملات ناتمام راتر

دانلود آزمون پرسشنامه جملات ناتمام راتر جهت سنجش و ارزشیابی شخصیت

آزمون جملات ناتمام راتر

آزمونهای جملات ناتمام، به عنوان یکی از روشهای فرافکن در ارزشیابی شخصیت مورد استفاده می باشد، واول بار در سال 1930 بوسیله تندلر به کار برده شد، متخصصانی چون راد، شور، ویلر، استاین، راتر، ساکس، لوی، وویلرمن با پژوهش های خود، ارزش وکارایی جملات ناتمام را درارزشیابی تعارضات روانی، تخیلات، عواطف، باز خوردها و برداشت های آزمودنی نیازها، شکست ها و مکانیسم هایی که وی به کار می برد، تاکید کرده اند و آنها را وسیله مناسبی برای کسب اطلاعاتی که یافته های آزمون های دیگر را تکمیل می دانند.

دراین آزمون ها، اگر چه تفسیر پاسخ ها مبتنی بر تجربیات، آزمونگر است و روش نمره گذاری خاصی برای آزمون پیشنهاد شده با وجود این به هنگام تفسیر، صرف نظر از روش نمره گذاری معمولا به فراوانی پاسخ ها، زمان تکمیل جملات طولانی، تظاهرات رفتاری آزمودنی، پاک شدگی عدم تکمیل بعضی از سر آغازها و نوع ماهیت واژه های مورد استفاده و بار عاطفی آنها توجه می شود. به طور کلی بررسی کمی و کیفی جملات می تواند آزمونگر ار در شناخت بسیاری از ویژگیهای آزمودنی از جمله درجه سازگاری عمومی وی، سازگاری درخانواده، مدرسه ومحل کار، پرخاشگری، تسلط گرایی، پیشرفت گرایی، مردم گریزی و گوشه گیری کمک کند و تابلویی از اضطراب، سوء ظن، ترس های واهی، احساس نا ایمنی، احساس حقارت و خصومت را نیز در اختیار گذارد.

پرسشنامه جملات ناتمام راتر

در نمره گذاری آزمون جملات نا تمام راتر که بوسیله شاملو برای جمعیت ایرانی ترجمه واقتباس شده است می توان از روشی که راتر پیشنهاد کرده است استفاده نمود. ملاکهای زیر توسط راتر برای نمره گذاری پیشنهاد شده است.

شرط اکتساب نمره در آزمون جملات ناتمام راتر

جملاتی که بیان کننده سازگاری و احساسات کاملا مثبت هستند. 12 امتیاز

جملاتی که بیان کننده سازگاری و احساسات نسبتا مثبت هستند. 11 امتیاز

جملاتی که به طرز مبهمی تکمیل شده اند، بی جواب یا ناخوانا هستند و بیانگر هیچگونه سازگاری و احساسات مثبت نیستند. صفر امتیاز

هرچه نمره کسب شده بیشتر باشد سازگاری فرد بالاتر و هرچه نمره پایین تر وبه صفر نزدیک باشد سازگارتر و دارای احساسات منفی است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید