مقاله نقش تنش اکسیداتیو در بیماریهای پوستی مقاله نقش تنش اکسیداتیو در بیماریهای پوستی

دسته : پزشکی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 298 KB

تعداد صفحات : 27

بازدیدها : 244

برچسبها : تنش اکسیداتیو بیماریهای پوستی استرس اکسیداتیو

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

مقاله نقش تنش اکسیداتیو در بیماریهای پوستی

دانلود ترجمه مقاله استرس (تنش) اکسیداتیو و نقش آن در بیماریهای پوستی

مقاله دانلودی حاضر دارای متن انگلیسی (پی دی اف) و فارسی (ورد) با عنوان فارسی استرس اکسیداتیو و نقش آن در بیماریهای پوستی و عنوان لاتین Oxidative Stress and Its Role in Skin Disease می باشد. در زیر بخشهایی از متن آن آورده شده است.

خلاصه

ROS یکی از عواملی است که نقش مهمی در فیزیولوژی طبیعی و غیر طبیعی اپیدرمی بازی می کند. این بررسی، یک تلاش برای بحث کشیدن جنبه های مختلف فعالیت رادیکال آزاد اضافی، اهداف و میرایی در سیستم های مدل زیستی مرتبط است. رادیکال های اکسیژن در طول متابولیسم طبیعی تولید شده و بخش جدایی ناپذیر از عملکرد سلولی (به عنوان مثال، تخریب با واسطه ایمنی از سلول های آلوده به ویروس و باکتریها، مهار رشد سلولهای تومور، و سم زدایی شیمیایی با واسطه سیتوکروم P450) است. تولید ROS معمولا پیامد کمی به دلیل یک آرایه وسیع از دفاع داخل سلولی محافظ در پوست دارد. با این حال، تحت شرایط خاص، افزایش تولید ROS می تواند باعث اختلال در مکانیسم دفاع سلولی مورد استفاده برای سم زدایی این گونه شود.

...

استرس اکسیداتیو و نقش آن در بیماریهای پوستی

چکیده

پوست هدف اصلی استرس اکسیداتیو ناشی از گونه های اکسیژن فعال (ROS) است که در محیط و در خود پوست، سرچشمه می گیرد. ROS در طول متابولیسم طبیعی تولید شده و بخش جدایی ناپذیر از عملکرد نرمال سلولی است و معمولا آسیب کم به دلیل مکانیسمهای درون سلولی، اثرات مخرب آن را کاهش می دهد. آنتی اکسیدان ها اثرات مخرب ROS را کم می کنند و می تواند در بسیاری از اتفاقاتی که به مسمومیت های اپیدرمی و بیماری کمک کند، عمل عکس انجام دهد. با این حال، عمل طولانی مدت و افزایشی رادیکال های آزاد می توانند مکانیزم های دفاعی ROS پایمال کند و کمک به توسعه بیماریهای پوستی و اختلالات بکند. اگر چه ROS نقش مهمی در بیماری هایی مانند سرطان پوست دارد، اهداف بیولوژیکی و حالت بیماری زایی این عمل هنوز هم به طور کامل درک نشده است. علاوه بر این، استراتژی کاربردی در مدیریت درمان اقدام ROS در پوست انسان، هنوز ضعیف است. این بررسی از تحقیقات مشخص با معرفی ROS، آنتی اکسیدان، دو اختلال پوستی تحت تاثیر عمل ROS (سرطان پوست و پسوریازیس) و سیستم های مدل مربوطه مورد استفاده برای مطالعه اقدام ROS استنتاج شده است.

مقدمه

پوست مانع بیولوژیکی در مقابل مشکلات متعدد زیست محیطی است. رادیکال های آزاد ، یک شکل از هجوم، القاء و یا کمک به عوارض جانبی بر روی پوست، از جمله التهاب پوست، ادم، چین و چروک، پیری، التهاب و واکنش های خود ایمنی، افزایش حساسیت، اختلالات کراتینیزه، ضایعات preneoplastic و سرطان پوست است. آلودگی، گازهای اتمسفری، تششع ماوراء بنفش، میکروارگانیسم ها، ویروس ها، و زنوبیتها، همه به عنوان منابع برونزا یا رادیکال های آزاد محیط زیست هستند در این مشکلات دخیل هستند، در حالی که رادیکال های درون زا در طول متابولیسم نرمال سلولی تولید شده، واکنش سیستم دفاعی بدن و تحت شرایط پاتولوژیک می باشد. گونه های اکسیژن فعال (ROS) یک خانواده از رادیکال های آزاد مبتنی بر اکسیژن است که حاوی و یا قادر به تولید یک الکترون جفت نشده هستند.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق ورزش و فشار خون

دانلود تحقیق پزشکی در تمدن اسلامی (طب اسلامی)

تحقیق شیر مادر و داروی متوکلوپرامید و قطره گیاهی شیرافزا در تحریک ترشح شیر

پایان نامه مقایسه حساسیت کنتراست عینک و لنز تماسی نرم بیماران چشم

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام