پاورپوینت شهر شاد پاورپوینت شهر شاد

دسته : شهرسازی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 6299 KB

تعداد صفحات : 50

بازدیدها : 309

برچسبها : دانلود پاورپوینت

مبلغ : 6400 تومان

خرید این فایل

پاورپوینت شهر شاد

پاورپوینت شهر شاد

پاورپوینت شهر شاد

دانلود پاورپوینت شهر شاد

این پاورپوینت در 39 اسلاید می باشد

گزیده ای از اسلاید ها :

درباره کتاب

"شهر شاد : تبدیل زندگی ما به واسطه طراحی شهری « کتابی است که توسط چارلز مونتگومری نویسنده کانادایی در سال 2013 نوشته شده است.

مونتگومری در نوشتن این کتاب از رشته های روانشناسی، علم عصب شناسی، برنامه ریزی شهری و تجربه های اجتماعی خود استفاده نموده است.

کتاب مونتگومری ، شیوه هایی را برای تغییر در ساخت شکل شهر پیشنهاد می دهد که با استفاده از رفتارهای انفرادی و اجتماعی هر فرد بازخورد پیدا میکنند.

به طوری که این افراد چه احساسی دارند و به چه می اندیشند؟؟؟

مونتگومری استدلال می کند که در شهر خوشحال، شهر سبز، و شهر کم کربن همانند هم هستند، و همه ما می توانیم به ساخت آن کمک کنیم و نقشی در شادی و سبز بودن شهر خود ایفا کنیم.

- کارشناسان معتقدند چند عامل در یک محیط زیست به رفاه شخصی منجر می شود؛ اولین و مهم ترین عامل، احساس امنیتی است که در یک محیط زندگی، مردم به آن نیاز دارند. این امنیت بیشتر مواقع با ارتباط و تعامل مناسب اجتماعی به وجود می آید. بنابراین شهردار با ساخت مسیرهای طولانی مخصوص پیاده روی توانست مکانی برای رفت و آمد بی دغدغه مردم به وجود آورد . علاوه بر آن، هر یکشنبه حدود 120 کیلومتر از بزرگراه های اصلی شهر را مدت هفت ساعت می بست و اجازه تردد هیچ خودرویی را نمی داد.

- او در بررسی های خود افراد متخصص را به عنوان صاحب نظران مد نظر قرا داده است.

- یان گل برنامه ریزی فضای شهری

- ، برنده جایزه نوبل دانیل کانمان،

- رابرت پوتنام دانشمند علوم سیاسی

- پل زاک، علوم عصبی

- برنامه ریزان حمل و نقل لارنس فرانک و جفری توملین،

- استاد روانشناسی رابرت تایر

- اگر ما بخواهیم برای افزایش کیفیت زندگی تلاش کنیم، نه تنها باید خیابان مهمان نواز داشته باشیم بلکه میدان های شهری ، مکان های بازار، piazzas پلازاها و مکان های که در آن اعضای جامعه برای فعالیت های لازم در هم جمع می شوند، که شامل مغازه ها و خدمات محله و که در آن می باشد،

- افراد در این فضاها فعالیت های متفاوتی انجام می دهند در حالی که مشغول ، ملاقات همسایگان خود و توقف برای ناهار هستند، کودکان در حال بازی هستند در حالی که پدر و مادرها با هم صحبت می کنند، معاملات کسب و کار رسمی در کافه ها، و شاید یک فرد آلزایمری بتواند حضوری در فضا داشته باشد.

- در حالی که چین و کشورهای در حال توسعه را ممکن است برای زندگی انتخاب کنید برای افزایش بهره وری و استاندارد زندگی های پروژه های ساخت و ساز گسترده، شمال امریکا و اروپا باید بالاتر از این افزایش یابد، و پرورش ارزش بالاتر از کیفیت زندگی است.

- موفقیت در آینده طراحی شهری از مستلزم آن است که فرهنگرا در جامعه بوجود آوریم و جوانان را نیز با پرورش خلاقیت، انعطاف پذیری فکری وارد جامعه نماییم این خود پیش برد سیاست سلامت فکری و فیزیکی جامعه است که از بودن در یک محیط اجتماعی غنی سرچشمه میگیرد.

- این مدل توسعه شهری (به خصوص در کشورهای در حال توسعه و کشورهای نفت خیز) از تاکید بیش از حد بر اهمیت مدلGDP  است که می بیند بهره وری و استاندالد اقتصادی زندگی می کنند به عنوان هدف نهایی ناشی میشود.

- از سوی دیگر، شهرهای اروپا، و برخی از شهرها آمریکای شمالی، فراتر از اقدامات اساسی اقتصادی در زندگی مردم در حال حرکت و به طور فزاینده با تاکید بر کیفیت زندگی می باشند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پاورپوینت کاربرد جی آی اس در طرح تفصیلی شهری

پاورپوینت مبانی و تحلیل شهر الکترونیک

پایان نامه کارگاه تاسیسات شهری

پایان نامه شهرسازی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام