تحقیق فرایند و عملكرد سیستم ERP ایده آل تحقیق فرایند و عملكرد سیستم ERP ایده آل

دسته : فناوری اطلاعات

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 45

بازدیدها : 237

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 3500 تومان

خرید این فایل

تحقیق فرایند و عملكرد سیستم ERP ایده آل

تحقیق فرایند و عملكرد سیستم ERP ایده آل

تحقیق فرایند و عملكرد سیستم ERP ایده آل

بخشهایی از متن:

یك سیستم ایده آل زمانی یك پایگاه اطلاعاتی جداگانه محسوب می شود كه مورد استفاده قرار گرفته و تمام اطلاعات مربوط به گزینه های مختلف نرم افزاری را دربر گیرد. این قطعات نرم افزاری می تواند شامل این موارد باشد:

 • تولید:

مجموعه عملكردهایی كه شامل این موارد می‌شود؛ مهندسی، ظرفیت، مدیریت و كنترل جریان كار، كنترل كیفیت، صورت حساب مواد اولیه، جریان و فرآیند تولید و غیره

 • امور مالی:

حساب های قابل پرداخت، حساب های دریافتی، دارایی های ثابت، دفتر حساب كنترل و مدیریت پول نقد و غیره.

 • منابع انسانی:

سودها، آموزش، لیست حقوق، زمان حضور و غیره.

 • كنترل زنجیره عرضه كالا:

لیست سیاهه انبار، برنامه ریزی زنجیره عرضه كالا، برنامه ریزی زمان بندی شده تأمین كننده، جریان ادعای خسارت، ثبت سفارش و غیره.

 

 • پروژه ها:

هزینه ای، صورت حسابی، كنترل فعالیت، زمان و مخارج مصرفی و غیره.

 • كنترل و مدیریت رابطه مشتری:

فروش و بازاریابی، سرویس خدماتی، تشكیل كمیسیون، تماس با مشتری، فراخواندن مركز حمایتی و غیره.

 • انبار اطلاعات:

به طور معمول بخشی است كه می تواند توسط سازمان ها و مشتریان و تأمین كنندگان و كارمندان به آن دسترسی پیدا شود.

ERP روند تولید را بهبود می بخشد:

قبل از سیستم های ERP، هر اداره موجود در یك سازمان به احتمال بسیار زیاد از سیستم های كامپیوتری، اطلاعات و پایگاه مختص به خود برخوردار خواهند بود. متأسفانه، بسیاری از این سیستم ها قادر به برقراری ارتباط با یك سیستم دیگر نخواهد بود با این كه به ذخیره و نوشتن مجدد اطلاعات جهت امكان پذیر ساختن برقراری ارتباط بین سیستم های كامپیوتری نیاز خواهند داشت. برای مثال، امور مالی یك شركت به جای سیستم HR بر مبنای سیستم كامپیوتری مجزاست و آن را در زمینه به جریان انداختن برخی عملكردها، پیچیده و سخت گیرانه می سازد.

هرگاه سیستم ERP در جایی وجود داشته باشد، به طور معمول تمام جنبه های یك سازمان می توانند به طور هماهنگ به جای هر سیستم جداگانه و منفردی كه نیاز به سازگاری با یكدیگر دارند، كار كنند. سازمان های بزرگ، قدرت تولید را افزایش دادند و انواع نرم افزاری كمتری را نتیجه كار خود قرار دادند.

اجرای یك سیستم ERP :

اجرای سیستم ERP كار ساده ای نمی باشد. در واقع مستلزم برنامه ریزی و مشاوره و رایزنی بسیاری است و در اكثر موارد 3 ماه تا 1 سال طول می كشد. سیستم های ERP به طور فوق العاده ای از نظر ادراكی وسیع و گسترده می باشند و برای بسیاری از سازمان های بزرگ تر این سیستم می تواند بی نهایت پیچیده باشد. اجرای سیستم ERP در نهایت مستلزم تغییرات قابل توجهی در زمینه عملكردهای پرسنل و عملكردهای كاری خواهد بود. در حالی كه این سیستم ممكن است برای پرسنل خانگی AT تا رییس و مدیر پروژه معقول به نظر برسد، بسیار توصیه می شود كه از مشاوران اجرایی ERP به واسطه این حقیقت كه مشاوران به طور معمول مقرون به صرفه تر می باشند و به ویژه در زمینه اجرایی این نوع سیستم ها آموزش دیده اند، استفاده می شود. یكی از مهمترین ویژگی هایی كه یك سازمان باید در زمان اجرای سیستم ERP داشته باشد، مالكیت پروژه است. از آن جا كه تغییرات بسیار زیادی اتفاق می افتد و تأثیر گسترده آن بر روی تا حدودی هر فرد حاضر در سازمان رخ می دهد، كسب اطمینان از این كه هر فرد عضو هیأت رئیسه است و به ساخت پروژه و استفاده از  موفقیت یك سیستم جدید ERP، مهم تلقی می شود. به طور معمول سازمان ها از فروشندگان ERP استفاده می كنند یا برای اجرای سیستم سفارشی ERP خود یا شركت ها مشورت می كنند. سه نوع سرویس خدماتی حرفه ای وجود دارد كه در هنگام اجرای سیستم ERP فراهم آورده می شوند، آنها سیستم های مشورتی، سفارشی و حمایتی می باشند.

...

خدمات ERP :

تكثیر و فزونی سیستم های متعدد ERP به طور معمول گیج كننده می باشد و اغلب مواقع مشكلات و سختی‌های مهمی را برای تصمیم گیران یك شركت در رابطه با موضع هایی مثل این كه كدام سیستم اجرا شود، انتخاب فروشنده، چارچوب های زمانی، موفقیت تركیب و آریش موقعیتی و هزینه ها و غیره، به وجود آورد.

شركت GREEN BEACON یك راه حل جهت یافته ای را ارایه می دهد كه موضوعات ذكر شده در بالا را با ارایه تنوعی از خدمات ERP بر طبق نیازهای شركت نیمه بازرگانی بیان می كند. تجربه ما حاكی از این است كه مشاغل در راستای جریان اطلاعات به منظور بهینه ساختن فعالیت های تجاری و بازرگانی هر روزه‌شان به كنترل عملكردها و فعالیت ها نیاز دارند. مضاف بر این، اكثر شركت‌های تجاری می‌بایست از سیستم‌های مناسبی برای رسیدن به اهداف و نیات خود استفاده كنند. اكثر مطالعات و بررسی‌هایی كه در مورد صنعت انجام گرفته حاكی از این بوده است كه پروژه های اجرایی ERP عدم توانایی قوی در زمینه شناسایی واضح و مبرهن اهداف تجاری، با مشكل مواج می شوند، در شركت GREEN BEACON در ابتدا بر روی نیازهای یك شغل و حرفه تمركز می كنیم و سپس به جنبه های فنی و تكنولوژیكی اجرای ERP می پردازیم. GREEN BEACON مهارت ها و توانایی های مهم و حیاتی زیر را برای اجرای ERP مشتریان به همراه می آورد كه عبارتند از:

 • تجربه گسترده و مهارت در زمینه ترفندهای نصب، پیكربندی و سفارش ERP در سرتاسر صنایع عمودی و قایم.
 • عمق مهارت و تخصص فنی با مایكروسافت و ترفندهای EPICORERP.
 • عمق مهارت و تخصص فنی هماهنگ كننده ترفندهای ERP با دستگاههای قانونی موجود، ترفندهای CRM و انبارسازی اطلاعات.
 • روش كاربردی اثبات شده، مجموعه قابل تكرار فرآیندها بر مبنای بهترین عملكردها، برای كاربردهای مرحله بندی شده ای كه منجر به موفقیت به موقع و ارایه بودجه تخصیصی می‌شود.


خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

معرفی سیستم عامل های نایاب

Proxy Server چیست؟

پروژه استراتژی تطبیق برنامه کاربردی تطبیق پذیر مبتنی بر سرویس

ایجاد و مدیریت شبکه های اطلاعاتی مبتنی بر تجهیزات سخت افزاری سیسکو

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام