ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن

دسته : مواد و متالوژی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 793

تعداد صفحات : 6

بازدیدها : 333

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 9900 تومان

خرید این فایل

ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن

ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن

ترجمه مقاله ساختار و خواص رینک پیستون ساخته شده از چدن 

چکیده :

 در این مقاله شرح مختصری از تکنولوژی ریخته گری رینک پیستون ساخته شده از چدن خاکستری با گرافیت کروی معرفی شده است . توجه به سیستم ذوب و اصلاح مذاب به عنوان مهم ترین عامل در تعیین ساختار و خواص این فلز می باشد .  مواد  و روش ها برای کنترل کیفیت محصول ساخته شده در نظر گرفته شده است 

مقدمه :

قبل از سال 1986 رینک پیستون برای موتورها تولید شد . آن یک حلقه برای فشرده سازی یا مقاومت بالا بود که از چدن با گرافیت  کروی   تولید شد . و همچنین نوعی از آن از چدن خاکستری تولید شد . در هر دو مدل ساخته شده از مواد برای تولید رینک پیستون استفاده شد . منطقه مرکزی از مقطع فشرده سازی اغلب یک ساختار انقباض گشاد را نشان داده است . 

ترکیبی از سه اصلاح ارائه دهد یا ساختار گرافیتی خوب را در قطعه ریخته گری شده بدست می دهد . چنین ساختاری پایدار در هر قالب تشکیل شده است . زمان ریخته گری از هر پایش و با زمان محل و نقل آن بیشتر از 5 دقیقه تجاوز نمی کند . درجه حرارت مذاب در پایان ریخته گری حداقل 1400 .C است .

به این ترتیب برای کنترل ریز ساختار و سختی ، ریخته گری رینک ها به صورت یک هشتمی انجام می شود . محتوای مجاز فریت در ساختار تا 5% است . یک شبکه استدیت بوجود می آید و سمنتیت ساختاری نیز در آن دیده می شود 

پس از ریخته گری به قالب ضربه زده می شود تا ساختاری ریزتر و باسختی بیشتر به دست بیاید . پس از نظارت بر ریخته گری و اتمام آن نمونه هایی برای تست سختی انتخاب می شود . مقادیر سختی نباید از EHRB تجاوز کند.

 

 


به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مطالعه ریزساختار آلیاژهای نانوكریستال Al-Ti تركیب شده بوسیله ball mill در اتمسفر هیدروژن و اكستروژن گرم آن

مقاله اشنایی با چدن ریختگی

مقاله علم مواد (فولاد)

مقاله متالوژی پودر

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام