پرسشنامه احساس مثبت به همسر الری و همکاران PFQ پرسشنامه احساس مثبت به همسر الری و همکاران PFQ

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 11 KB

تعداد صفحات : 3

بازدیدها : 173

برچسبها : دانلود پرسشنامه احساس مثبت به همسر

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه احساس مثبت به همسر الری و همکاران PFQ

دانلود پرسشنامه احساس مثبت به همسر الری و همکاران (PFQ) 1975 Positive Feeling Questionnaire (PFQ)

آزمون دانلودی حاضر احساس مثبت به همسر میباشد که با فرمت ورد و دارای منابع میباشد . در زیر توضیحات جامع درخصوص این پرسشنامه آمده است.

ویژگی های روانسنجی

این پرسشنامه توسط کی.دانیل. الری، فرانسیس فینچام ، و هیلاری ترکویتز ساخته شد دارای 17 سوال است که در سال 1975 ساخته شد. پایایی آزمون از طریق آزمون مجدد با فاصله 1 تا 3 هفته 93/0، و ضریب همبستگی با پرسشنامه رضایت زناشویی 7/0 گزارش شده است.

پرسشنامه دارای 2 بخش است که بخش اول شامل 8 سوال که با اعداد 1 (برای احساس شدیدا منفی) تا 7 (برای احساس شدیدا مثبت) مشخص می شود.

بخش دوم شامل 9 عبارت است. و به همان صورت بالا نمره گذاری می شود. PFQ توسط مظاهری و پوراعتماد (1380) ترجمه شده است و همسانی درونی آن را 89/0 محاسبه کرده است.

پرسشنامه احساس مثبت به همسر الری و همکاران

این پرسشنامه دارای 17 پرسش درباره احساس های گوناگون زن و شوهرها (و نامزدها) نسبت به هم آمده است. آزمودنی باید به هر یک از آن ها با توجه به احساس کلی خود طی چندماه گذشته پاسخ دهد . رتبه یا نمره ای که انتخاب می شود باید نشان دهنده احساس واقعی وی باشد، نه احساسی که باید نسبت به همسر خود داشته باشد و یا دلشان می خواهد نسبت به او داشته باشد .

بایستی به هر سوال با انتخاب بهترین نمره ای که نشان دهنده احساس کلیایشان در چندماه گذشته است ، پاسخ دهد . برای هر سوال فقط یک نمره انتخاب کند .

1= فوق العاده منفی

2= نسبتا منفی

3= کمی منفی

4= خنثی یا بی تفاوت

5= کمی مثبت

6= نسبتا مثبت

7= فوق العاده مثبت

****************

همچنین در ادامه 9 عبارت آمده است که آن ها را به همان صورت سوالات قبل کامل می کنند و مبنای پاسخ های وی همان احساس کلی او نسبت به همسرشان در چند ماه گذشته است .

1= فوق العاده منفی

2= نسبتا منفی

3= کمی منفی

4= خنثی یا بی تفاوت

5= کمی مثبت

6= نسبتا مثبت

7= فوق العاده مثبت

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید