سمینار تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی سمینار تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی

دسته : سمینار کامپیوتر

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 2107 KB

تعداد صفحات : 23

بازدیدها : 379

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 12900 تومان

خرید این فایل

سمینار تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی

سمینار تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی

سمینار تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی

تجزیه و تحلیلی بر سیستم های chat اینترنتی

خلاصه

به منظور درک بهتر دینامیک های ترافیک شبکه مقاله سیستمهای اینترنتی چت را مورد ارزیابی قرار داده است. اگرچه چت به عنوان یک application ترافیک خیلی زیادی را شامل نمی شود، اما به عنوان سیستمهایی که طبق رفتار و عادات ایجاد می گردند[1]، شناخته می شوند. این موضوع سبب می شود که بتوان حدس زد که بهترین شیوه برای جمع کردن این گونه کاربران جذب کردن آنها به نحوی به ویژه در محیط هایی با پهنای باند کم مانند شبکه های بی سیم خواهد بود.

متاسفانه برای سیستم های چت، هیچ شیوه ی مبتنی بر پروتکلی وجود ندارد و بیشتر تنوع زیادی از پروتکل هایی است که مشخصات آنها، با توجه به برخی انتظارات، غیر قابل دسترس یا به گونه ای ضعیف تعریف شده است؛ مانند IRC و ICQ . به علاوه، سیستم های چت معمولا بر روی پروتکل های application های دیگر مانند HTTP قرار می گیرند. به همین دلیل روش ساده ای حتی برای تشخیص ترافیک چت وجود ندارد. در این مقاله، نشان داده خواهد شد که چگونه ترافیک چت را از سایر ترافیک های اینترنتی جدا نماییم و نتایج حاصل از بررسی درستی متدولوژی معرفی شده توسط مقاله ارایه می شود. با استفاده از این متدولوژی trace همه ی ترافیک های چت که از یک لینک اینترنت 155Mbit/s در دانشگاه Saarland می گذرد در مدت یک هفته جمع آوری شده و یکسری خصوصیات ابتدایی ارائه شده است.

1. مقدمه

سیستم های چت و به ویژه web-chat ها توسط تعدادی قابل شمارشی از افراد در سراسر دنیا به منظور تبادل ایده ها و / یا بحث مورد استفاده قرار می گیرد. با در نظر گرفتن طیف application های اینترنت، سیستم های چت در منتهی الیه سیستم هایی با طول عمر کوتاه و تعاملی قرار می گیرند در حالیکه application های پایدار و غیر تعاملی مانند web در طرف دیگر قرار می گیرند.

با توجه به اینکه چت به عنوان یک application ترافیک زیادی تولید نمی کند، غافلگیرانه به نظر نمی رسد که سیستم های چت بخش بزرگی از ترافیک اینترنت را در بر نمی گیرد. به همین دلیل ممکن است این سوال به ذهن برسد که چرا چت  هدف ارزشمندی برای مشخص کردن خصوصیات ترافیک آن است. انگیزه ی اصلی این کار یک رسانه ی ارتباطی مبتنی بر کامپیوتر ارائه می کند. این بدان معناست که انتظار می رود رفتار اندازه گیری شده اساسا وابسته به رفتار انسانی باشد ( ممکن است به طریقی متاثر از تاخیر بسته ها باشد). به علاوه چت توسط تعداد زیادی از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و پتانسیل این را دارد که با توجه به عادات شکل گرفته باشد[2] . از آنجاییکه سیستم های چت به پهنای باند کمی نیاز دارند، application های بی سیم جذابی به حساب می آیند. Application بی سیمی که محبوبیت زیادی در آسیا و اروپا کسب کرده است، SMS [3] است که توسط کاربرانی به شیوه ای مشابه چت استفاده می شود.

 


[1] Habit-forming

[2] Habit-forming

[3] Short message service

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

سمینار تجزیه و تحلیل عملکرد مکانیزم بروز رسانی برای محتوای پویا در شبکه های نظیر به نظیر

سمینار سیستم ردیابی وکاهش حملات عدم دسترسی توزیع شده مبتنی بر ارزیابی کارایی شبکه

سمینار نگاهی بر حافظه های مبتنی بر MEMS، موارد تحقیقاتی و مسائل جاری

سمینار دینامیک های دوستی - مدل سازی روابط اجتماعی از طریق شبیه سازی فازی مبتنی بر عامل

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام