مقاله تغییر و بهبود سازمان مقاله تغییر و بهبود سازمان

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 35 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 201

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

مقاله تغییر و بهبود سازمان

مقاله تغییر و بهبود سازمان

مقاله تغییر و بهبود سازمان

فهرست:

مدیریت تغییر و بهبود سازمان 

معنی و مفهوم بهبود سازمان

اهداف برنامه­ های بهبود سازمان

سرعت بخشی به برنامه های بهبود سازمان

توضیحاتی پیرامون برنامة بهبود و تغییر سازمان

============================

مدیریت تغییر و بهبود سازمان 

مدیران امروزی در محیطی پرابهام، پویا و متحول كار می­كنند. یكی از بارزترین خصوصیات عصر حاضر، تغییرات و تحولات شگرف و مداوم در طرز تفكر، ایدئولوژی، ارزش­های اجتماعی، روش­های انجام كار و بسیاری از پدیده‌های دیگر زندگی است. علوم مختلف در چند دهه اخیر بیش از هر دوران دیگر در طول تاریخ بشر، پیشرفت كرده است. فناوری به‏طورمداوم و باشتابی بی­مانند در حال تحول و پیشرفت است و ارتباطات جدید، امكان هرگونه تماس را از هر نقطه جهان به نقطه دیگر در كوتاه­ترین مدت و با كمترین هزینه میسر ساخته است. در دنیای كنونی، بر اثر پیشرفت فناوری، طبیعت و محتوای كار به گونه­ای تغییر كرده است كه نه تنها كالا و خدمتی كه قبلا توسط نیروی انسانی تولید می­شد امروزه توسط دستگاه، تولید می­شود، بلكه عمل تصمیم­گیری كه تاكنون توسط انسان انجام می‌شده است، درحال حاضرتا حد زیادی توسط دستگاه انجام می­شود. استفاده از انواع رایانه‌های پیشرفته و نیروی كار رایانه­ای در سازمان­ها و محیط­های كار، نمونه­هایی از اینگونه تغییرات به شمار می­آیند. آثاری كه دستگاه­های پردازش الكترونیكی و نیروی كار رایانه­ای در عملكرد سازمان­ها و زندگی بشر امروز و آینده خواهند گذاشت، به تنهایی آنچنان زیاد و عظیم است كه برخی از نویسندگان بزرگ در تاریخ تمدن انسان را بعد از انقلاب كشاورزی و انقلاب صنعتی،" انقلاب الكترونیكی" خوانده­ اند.

...

1 - مفهوم‌ بهبود سازمان‌

‌ ‌واژه‌ بهبود سازمان‌ بر یك‌ نوع‌ تجدیدنظر اصولی‌ در آموزش‌ و پرورش‌ توجه‌ دارد؛ تجدیدنظری‌ كه‌ بر نظامهای‌ ارزشی، اعتقادات‌ و طرزتفكر موجود در داخل‌ سازمان‌ به‌گونه‌ای‌ اثر گذارد كه‌ سازمان‌ را قادر سازند تا خود را با سرعت‌ فزاینده‌ تغییر، بهتر منطبق‌ و هماهنگ‌ سازد. این‌ واژه‌ به‌ بهبود و پرورش‌ تواناییهای‌ یك‌ سازمان‌ توجه‌ دارد تا حدی‌ كه‌ سازمان‌ بتواند به‌ سطح‌ مطلوبی‌ از عملكرد و ایفای‌ نقش‌ برسد و این‌ سطح‌ را حفظ‌ كند. بهبود سازمان‌ یك‌ جریان‌ مداوم‌ مشكل‌گشایی‌ است‌ و انجام‌ آن‌ مستلزم‌ همكاری‌ اعضای‌ سازمان‌ و كارشناسان‌ علوم‌ رفتاری‌ است. از دید بهبود سازمان‌ حتی‌ سازمانهایی‌ كه‌ در حال‌ حاضر در سطح‌ رضایت‌بخش‌ عمل‌ می‌كنند، جایی‌ برای‌ بهبود و پیشرفت‌ بیشتر دارند.

‌ ‌بهبود سازمان‌ یعنی‌ تحول‌ و دگرگونی‌ در طرز تفكر و رفتار گروه‌ها و سازمانها نسبت‌ به‌ كارهایی‌ كه‌ انجام‌ می‌دهند، جایی‌ كه‌ در آن‌ كار می‌كنند و محیط‌ پویایی‌ كه‌ با آن‌ روبه‌رو هستند. شالوده‌ بهبود سازمان‌ اصولاً‌ براساس‌ علوم‌ رفتاری‌ كاربردی‌ بنیان‌ نهاده‌ شده‌ است‌ و چنین‌ فرض‌ می‌شود كه‌ انسان‌ قادر و علاقه‌مند به‌ یادگیری‌ و رشد است‌ و می‌خواهد كه‌ كار برایش‌ معنی‌ و مفهوم‌ داشته‌ باشد و ناسازگاری‌ و تضاد بین‌ نیازهای‌ افراد و گروهها و سازمانها امری‌ است‌ طبیعی‌ و اجتناب‌ناپذیر. در بهبود سازمان‌ سعی‌ می‌شود كه‌ با بهره‌گیری‌ از فنون‌ مشكل‌گشایی، رقابتهای‌ ناسالم‌ و ناسازگاری‌ و برخورد بین‌ افراد و گروهها و سازمانها از بین‌ برود و فضایی‌ آكنده‌ از تفاهم، اعتماد و همكاری‌ جایگزین‌ آن‌ گردد. به‌عبارت‌ دیگر، در بهبود سازمان‌ سعی‌ می‌شود كه‌ برای‌ حل‌ مسائل‌ و مشكلات‌ كار، از حداكثر توانائیهای‌ كاركنان‌ و منابع‌ سازمان‌ استفاده‌ به‌عمل‌ آید.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله مبانی نظری اضطراب فراگیر

مقاله درباره بحران

مقاله معماری فضای سه بعدی

مقاله در مورد مومیائی ها

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام