مقاله آشنایی و مبانی کارت گرافیک مقاله آشنایی و مبانی کارت گرافیک

دسته : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 14 KB

تعداد صفحات : 18

بازدیدها : 174

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 3500 تومان

خرید این فایل

مقاله آشنایی و مبانی کارت گرافیک

مقاله آشنایی و مبانی کارت گرافیک

مقاله آشنایی و مبانی کارت گرافیک

فهرست مطالب:

مقدمه

آشنایی با گرافیك

کارت گرافیک چیست ؟

مبانی كارت گرافیك

پردازنده های كمكی گرافیك

عناصر دیگر بر روی كارت گرافیك

استاندارد های كارت گرافیك

API گرافیكی چیست؟

Microsoft DirectX

SGL OpenGL

OpenGL چیست؟

...........................................................

چکیده:

 

مقدمه:

با پیشرفت دنیای امروز و به روز شدن اطلاعات و فناوری، دیگر متدهای قدیمی از رونق افتاده اند.با وارد شدن كامپیوتر به دنیای صنایع دستی تحولی شگرف دنیا را فرا گرفت.

انسان از دیرباز به فكر راحتی خویش بوده است و در این راستا دست به هر كاری میزده تا كارها را راحت تر انجام دهد.از جمله هنرهایی كه از دیرباز تا كنون مورد توجه هنر دوستان بوده و هست هنر گرافیك می باشد.

آشنایی با گرافیك

گرافیك برگرفته از واژة لاتین Graphic است و نسبت به سرچشمة هنری خود كه نقاشی است جدیدتر و به قولی امروزی تر است.قبل از عرصة جدید پیشرفت چشمگیر كامپیوتر كار گرافیك بصورت دستی انجام می شده است.اما بعد از ظهور كارتهای گرافیكی با مدلهای پیشرفته و گوناگون و وضوح بالاتر این كار نیز بر عهدة كامپیوتر سپرده شد.با وارد شدن این كارتها و قرار گیری آنان در كیس ها جعبه طراحی گرافیستها به كامپیوتر منتقل شد و كار گرافیك بسی آسان شد.

هرچند از زمان ظهور این كارتها زمان زیادی نمی گذرد اما تا به حال نرم افزارهای گرافیكی متنوعی برای گرافیك ظهور كرده اند كه هر كدام نسبت به دیگری ارتقا یافته تر است.من جمله نرم افزارهای گرافیكی پر كاربرد كنونی میتوان به : Adob Photoshop .. Free Hand..Corel Draw و.. اشاره كرد كه نرم افزار گرافیكی فتوشاپ سی اس از همه كاربردی تر است كه برای كار بر روی تصاویر و عكس ها كاربرد فراوانی دارد.از فری هند و كورل بیشتر برای طراحی لوگو و آرم های هنری استفاده می شود اما قبل از آشنایی با نرم افزارهای گرافیكی باید با قطعة سخت افزاری مربوطه یعنی كارت گرافیكی آشنا شویم و بعد به معرفی نرم افزارهای گرافیكی متعددی می پردازیم و كاربردهای آنان در آخر نیز اشاره ای به ساخت یك روبوت و كمك گرفتن از دنیای مجازی در ساخت آن می كنیم.

کارت گرافیک چیست ؟ 

كارت گرافیك در كامپیوتر شخصی دارای جایگاهی خاص است . كارت های فوق اطلاعات دیجیتال تولید شده توسط كامپیوتر را اخذ و آنها را بگونه ای تبدیل می نمایند كه برای انسان قابل مشاهده باشند. در اغلب كامپیوترها ، كارت های گرافیك اطلاعات دیجیتال را برای نمایش توسط نمایشگر ، به اطلاعات آنالوگ تبدیل می كنند. در كامپیوترهای Laptop اطلاعات، همچنان دیجیتال باقی خواهند ماند زیرا این  كامپیوترها اطلاعات را بصورت دیجیتال نمایش می دهند.

...

 

OpenGL چیست؟

در اوایل پیدایش OpenGL، از این API در كارهای صنعتی، طراحی وسایل داخلی، مكانیكی و نیز در آنالیزهای علمی و آماری استفاده می‌شد.

در سال 1996، نویسندگان و توسعه‌دهندگان بازی‌های كامپیوتری از نسخه ویندوزی OpenGL برای ساخت بازی‌های كامپیوتری استفاده كردند. OpenGL برای پشتیبانی از گستره وسیعی از تكنیك‌های رندركردن گرافیكی پیشرفته طراحی شده است كه می‌توان پاره‌ای از آن‌ها را به این‌صورت نام برد: 

نورپردازی: قابلیت تحلیل میزان رنگ هنگام تابش مدل‌های متفاوت نور به یك سطح از یك یا چند منبع نور مختلف.

سایه‌سازی نرم: قابلیت تحلیل افكت‌های سایه هنگام تابش نور به یك زاویه و ایجاد اختلا‌ف نور خفیف در مقابل آن سطح (مانند نور كمی كه هنگام تابش آفتاب به یك صخره یخی در اطراف آن ایجاد می‌شود).

 

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه هوش ازدحامی و کاربردهای آن

پروژه کامپیوتر ISDN - شبکه دیجیتالی خدمات یکپارچه

تحقیق ابزار دیاگرام کشی visio برای متخصصان در امر تجارت

تحقیق کامپیوتر بررسی IEEE1394

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام