مراحل ساخت مترو تهران  و موانع پیش رو مراحل ساخت مترو تهران  و موانع پیش رو

دسته : شهرسازی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 27

بازدیدها : 270

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

مراحل ساخت مترو تهران و موانع پیش رو

مراحل ساخت مترو تهران و موانع پیش رو

 

مراحل ساخت مترو تهران 
و موانع پیش رو

مراحل ساخت مترو تهران و موانع پیش رو

مراحل ساخت مترو تهران

و موانع پیش رو

تاریخچه ای از شروع كار مترو

چه مشكلاتی در هنگام اجرای مترو بیشتر داشتند

در مسائل ایمنی و بحث هایی نظیر زلزله و انفجار چه تمهیداتی صورت گرفته و كلاً بحث نجات در مترو به چه صورت است

تصفیه ی هوای مترو به چه صورت انجام می گیرد

روش اجرای ایستگاهها

مختصری در مورد مشخصات ژئوتكنیك مسیر هایی كه مترو از آن عبور كرده است

بررسیهای اولیه ی كار پیش از انقلاب توسط شركت فرانسوی سفر تو (SODRETU  ) انجام شد این شركت كار طراحی متروی تهران را بر اساس نیازهای همان دوران آغاز كرد و شبكه ی مترو را روی چهار مسیر كه به صورت مصوب نیز درآمد پایه ریزی كرد و با حضور همین شركت بود كه كار ساخت مترو پیش از انقلاب آغاز گردید كه با آغاز روند انقلاب پروژه ی مترو متوقف گردید تا سرانجام در سال 1365 عملیات اجرایی آن دوباره آغاز شد. و از آنجایی كه اسناد و نقشه ها و مطالعات فرانسوی ها ملاك ساخت قرار گرفت بنابراین ساختار و پیكره ی ایستگاه ها و تونل های و كم و بیش كلیه ی ساخت و سازهای در رابطه با مترو بر اساس شیوه های پیشنهادی فرانسویان صورت پذیرفت.

خطوط مترو چه تعداد و هر كدام در چه مرحله ای كاری است؟

مهندس حیدریان: پیش بینی خطوط مترو برای 9 خط است. در حال حاضر 4 خط مورب مترو است كه نزدیك به 80% دو خط آن به بهره برداری رسیده و مابقی در حال ساخت می باشد.

خط یك مترو از مرقد امام (ره) تا میر داماد در حال بهره برداری است و ادامه ی آن تا تجریش در دست ساخت و اجرا می باشد.

خط دو از میدان صادقیه تا میدان بهارستان به بهره برداری رسیده و مابقی در حال ساخت تا خیابان رسالت چهار راه در دشت می باشد كه امیدواریم تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد. از چهار راه در دشت تا سرخه حصار نیز در دست طراحی مسیر و ایستگاه های مربوطه می باشد.

خط سه كه خطی است شمال شرقی به جنوب غربی شهر تهران از لویزان آغاز و با گذار از خیابان استاد حسن بنا و خیابان شهید بهشتی و خیابان ولی عصر تا میدان راه آهن و در ادامه به سمت اسلام شهر كشیده می شود كه مسیر شمالی از لویزان تا تقاطع رسالت و استاد حسن بنا آن در حال حاضر در دست مطالعه و طراحی مهندسین مشاور طرف قرارداد مترو می باشد. بخش میانی از چهار راه استاد حسن بنا و رسالت تا میدان راه آهن طراحی و مطالعات مسیر و ایستگاه ها آماده است و در بخش جنوبی از میدان راه آهن به سمت اسلام شهر نیز مشاورین در حال انجام مطالعات آن می باشند.

خط 4 كه سمت و سوی شرقی غربی دارد نیز از شهرك اكباتان آغاز می شود و با گذار از خیابان انقلاب وارد خیابان پیروزی می شود و انتهای آن به منطقه افسریه و اسب دوانی شرق تهران ختم می شود. این چهار خط مصوب هستند و همان گونه كه گفتیم خط یك و دو بخش معظم آن در حال بهره برداری و بخش دیگر در حال ساخت می باشد. اما خطوط سه و چهار به مناقصه ی بین المللی گذاشته شده و با گزینش شركت های برنده، كار مطالعه و طراحی آنها نیز آغاز شده است.

 

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

طراحی فرودگاه

عوامل مؤثر در طرح روسازی

پاورپوینت تحلیل مدیریت روستایی در ایران قبل از انقلاب اسلامی

پاورپوینت توسعه پایدار در روستاها با مصرف بهینه سوخت و انرژی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام