پروژه  شبکه های کامپیوتری-مدارهای الکترونیکی پروژه  شبکه های کامپیوتری-مدارهای الکترونیکی

دسته : شبکه های کامپیوتری

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 1299

تعداد صفحات : 259

بازدیدها : 396

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 14500 تومان

خرید این فایل

پروژه شبکه های کامپیوتری-مدارهای الکترونیکی

پروژه شبکه های کامپیوتری مدارهای الکترونیکی

پروژه  شبکه های کامپیوتری-مدارهای الکترونیکی 

چکیده

 

 

 

شبكه های كامپیوتری امروزی فصل نویسی در انفورماتیك است . با وجود شبكه های كامپیوتری , محققین می توانند در اقصی نقاط دنیا تنها با فشردن كلیدهایی از صفحه كلید كامپیوتر , در چند ساعت بعد از تازه ترین اطلاعات موضوعات مورد نظر خود باخبر شوند .

 

تكنولوژی شبكه به سرعت در حال رشد است رشد و توسعه شبکه های کامپیوتری بر کسی پوشیده نیست مدت هاست که جمع آوری و پردازش اطلاعات توسط کامپیوتر انجام می شود . علاوه بر این , کامپیوتر در توزیع اطلاعات و برقراری ارتباطات از طریق شبکه های کامپیوتری نقش مهمی را بازی می کند .

 

این پروژه تحقیقاتی كه شبكه های کامپیوتری را مورد بررسی قرار می دهد که در 4 فصل تقسیم بندی و ویرایش گردیده است .

مقدمه :

 

استفاده از شبکه های کامپیوتری در چندین سال اخیر رشد فراوانی کرده وسازمانها وموسسات اقدام به برپایی شبکه نموده اند . هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط وسیاست های هر سازمان ، طراحی وپیاده سازی گردد. در واقع شبکه های کامپیوتری زیر ساخت های لازم را برای به اشتراک گذاشتن منابع در سازمان فراهم می آورند؛در صورتیکه این زیر ساختها به درستی طراحی نشوند، در زمان استفاده از شبکه مشکلات متفاوتی پیش آمده و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه وتطبیق آن با خواسته های مورد نظر صرف شود.

 

در زمان طراحی یک شبکه سوالات متعددی مطرح می شود:

 

-برای طراحی یک شبکه باید از کجا شروع کرد؟

 

-چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت ؟

 

-هدف از برپاسازی شبکه چیست ؟

 

- انتظار کاربران از شبکه چیست ؟

 

- آیا شبکه موجود ارتقاء می باید ویا یک شبکه از ابتدا طراحی می شود؟

 

-چه سرویس ها و خدماتی برروی شبکه ارائه خواهد شد؟

 

 بطور کلی قبل از طراحی فیزیکی یک شبکه کامپیوتری ، ابتدا باید خواسته ها شناسایی وتحلیل شوند، مثلا در یک کتابخانه چرا قصد ایجاد یک شبکه را داریم واین شبکه باید چه سرویس ها وخدماتی را ارائه نماید؛ برای تامین سرویس ها وخدمات مورد نظر اکثریت کاربران ، چه اقداماتی باید انجام داد ؛ مسائلی چون پروتکل مورد نظر برای استفاده از شبکه ، سرعت شبکه واز همه مهمتر مسائل امنیتی شبکه ، هریک از اینها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. سعی شده است پس از ارائه تعاریف اولیه ، مطالبی پیرامون کاربردهای عملی آن نیز ارائه شود تا  در تصمیم گیری بهتر یاری کند.

یکی از جدیدترین محیط های انتقال در شبکه های کامپیوتری ، فیبر نوری است . فیبر نوری از یک میله استوانه ای که هسته نامیده می شود و جنس آن از سیلیکات است تشکیل می گردد. شعاع استوانه بین دو تا سه میکرون است . روی هسته ، استوانه دیگری ( از همان جنس هسته ) که غلاف نامیده می شود ، استقرار می یابد. ضریب شکست هسته را با M1 و ضریب شکست غلاف را با M2  نشان داده و همواره M1>M2 است . در این نوع فیبرها ، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته و غلاف ، انتشار پیدا خواهد کرد. منابع نوری در این نوع کابل ها ، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور می باشند.منابع فوق ، سیگنال های الکتریکی را به نور تبدیل می نمایند.

فهرست :

 

 

 

فصل اول

 

معرفی شبکه های کامپیوتری  ............................................................................ 3

 

فصل دوم

 

سخت افزار شبکه .................................................................................................. 43

 

فصل سوم

 

نرم افزار شبکه ..................................................................................................... 153

 

فصل چهارم

 

امنیت شبکه ......................................................................................................... 259

 


به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

تحقیق شبکه های کامپیوتری - مدارهای الکترونیکی

تحقیق مفاهیم شبکه در سیستم عامل unix

تحقیق الگوریتمهای مسیریابی در شبکه

سمینار وزن شبکه در مرکزیت گره - تعمیم درجه و کوتاهترین مسیر

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام