پروژه بررسی سیستم مالی و کنترل داخلی پروژه بررسی سیستم مالی و کنترل داخلی

دسته : حسابداری

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 128 KB

تعداد صفحات : 106

بازدیدها : 342

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 4800 تومان

خرید این فایل

پروژه بررسی سیستم مالی و کنترل داخلی

دانلود پروژه بررسی و تجزیه تحلیل سیستم مالی و کنترل داخلی در 106 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

دانلود پروژه بررسی و تجزیه تحلیل سیستم مالی و کنترل داخلی در 106 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

چكیده تحقیق

 

در این تحقیق به بررسی سیستم های كنترل داخلی(حسابداری-انبارداری-حقوق ودستمزد-تولیدوفروش) شركت گلهار به طور خلاصه پرداخته شده است.   هدف تحقیق شناخت صنعت گوشت وكارایی این صنعت در خصوص بهینه سازی محصولات دامی وكشاورزی -شناخت شركت سهامی وشناسایی سیستمهای حسابداری شركت مذبور می باشد.
روش تحقیق به این صورت كه با مراجعه به شركت و مصاحبه با مدیر داخلی بخش اطلاعات جزئی در مورد شركت بدست امد.
در این كار سعی شده محصولات و فراورده های گوشتی به نحو مطلوب وبا اطلاع از پروتئین-چربی و… هر محصول معرفی شود با معرفی هر محصول عكس ان محصول هم در پروژه لحاظ شده است.
استفاده از سایت مربوط به این شركت هم كمك موثری به ما در جمع اوری اطلاعات نموده است.

مقدمه
صنایع گوشت
گوشت و فراورده های آن یكی از منابع پر ارزش پروتئینی در ارتباط با تغذیه بشر محسوب میگردد دركشور ما صنایع گوشت به ویژه در ده سال اخیر یكی از مهمترین ومسئله سازترین صنایع غذایی به شمار می آید . فراورده های متنوع و گوناگونی كه امروز از گوشتهای مختلف تهیه می گردند ، بدون دانش فنی و اطلاعات كافی در زمینه گوشت و علوم وابسته به آن و همچنین تكنولوژی تهیه فرآورده های گوشتی مسلماً از كیفیت خوراكی و بهداشتی مناسبی برخوردار نخواهد بود

سیستمها و كنترلهای حسابداری
سیستمها و كنترل ها
توجه به برخی از جهات حسابداری نظیر مدارك مستند معاملات ، كد و سرفصل حسابها ، دفتر روزنامه ، دفاتر روزنامه اختصاصی ، دفتر كل و دفاتر معین اهمیت سیستم های مالی و حسابداری را در هر موسسه بطور بارز نمایان می سازد .
بنابراین سیستم حسابداری باید قادر باشد كلیه اطلاعات مورد نیاز مدیران را برای اداره امور موسسه و همچنین گزارش نتایج عملیات سازمان را برای افراد ذینفع ، نظیر صاحبان موسسه و بستانكاران تامین كرده و دراختیار انان قرار دهد . یك سیستم صحیح از پیش طراحی شده باید بتواند به نكات زیر پاسخگو باشد :
– نحوه و ترتیب ثبت و گزارش اطلاعات به طور كارا و موثر
– اندازه گیری و سنجش اشكال مختلف عملیات سازمان
– جلوگیری از اشتباهات و تقلبات
به طور كلی در طراحی هر سیستم ،‌طبیعت فعالیت موسسه مورد نظر ، حجم معاملات مختلف ، تعداد كارمندان وظرفیت آن موسسه باید در نظر گرفته شود .
در موسسات كوچك ، نظارت و كنترل كارمندان و اداره امور آن توسط صاحب یا صاحبان موسسه كه مدیریت آن را نیز بعهده دارند امكان پذیر می باشد اما بتدریح كه تعداد كارمندان و پیچیدگی فعالیت موسسه افزایش می یابد ، تماس و نظارت بركلیه عملیات ان برای مدیریت مشكل تر شده و از توان خارج می گردد . بارشد تدریجی موسسه ، اطمینان برسیستم حسابداری و كنترل ان موسسه بصورت امر اجتناب ناپذیر در می آید .
رویه ها ودستور العمل های طراحی شده برای تحقق امر كنترل عملیات را اصطلاحاً كنترلهای داخلی می گویند .

اهداف مهم كنترلهای داخلی عبارتند از :
– 
حفاظت داراییها
– ایجاد اطلاعات صحیح حسابداری
– كمك به كاراتر شدن عملیات
– تشویق پذیرش خط مشی ها و آیین نامه های مدیریتی
دریك مفهوم وسیع تر كنترلهای داخلی دربرگیرنده فعالیتهایی نظیر زمان سنجی ، كنترل كیفی و تجزیه و تحلیل اماری می باشد.
حدود ووسعت اعمال كنترلهای داخلی ، به اندازه موسسه و امكانات موجود جهت كنترل ، بستگی دارد . ولی در هر صورت اجرای حداقلی از كنترلهای داخلی در كلیه موسسات ضروری می باشد. مثلاً صدور فاكتور فروش ، ضمیمه ساختن فاكتور خرید به سند حسابداری وسایر مدارك مستند برای اثبات صحت معاملات ، تقریباً از جلمه كنترلهای مورد نیاز در كلیه موسسات می باشند.

سیستم حقوق و دستمزد سیستم حسابداری-انبارداری-تولید و فروش كارخانه گلهار به شرح زیر می باشد:
سیستمهای فوق همه مكانیزه بوده وكلیه اقلام مواد اولیه و كالاهای مصرفی دارای كد می باشد وبرای هر كدام حداقل موجودی و میزان سطح سفارش تعیین شده است وبه محض اینكه موجودی به ان سطح برسد فرم درخواست خرید صادر می شود و مسول خرید با مراجعه به لیست تامین كنندگان مجاز نسبت به سفارش اقدام می نماید. سپس هنگام تحویل كالا از نظر مقدار-كیفیت وقیمت كنترل شده و تحویل انبار می گردد.
بخشهای مختلف واحد از جمله بخش تولید نیز بر اساس برنامه ریزی تولید اقلام مورد درخواست خود را از انبار تحویل گرفته و محصول تولید شده را به انبار فروش تحویل میدهد.
در بخش فروش پس از دریافت سفارشات مشتری وتاید بخش مالی كالای مورد درخواست مشتری ارسال میگردد.
ضمنا سیستم انبارداری در انبار كالا و مواد سیستم fifoمیباشد یعنی كالا ها به ترتیب تاریخ ورود مصرف میگردد.
سیستم حقوق و دستمزد نیمه مكانیزه است یعنی كلیه پرسنل به هنگام ورود و خروج كارتكس میزنند ودر پایان ماه میزان كار كرد هر فرد توسط ماشین محاسبه میگردد وبرابر لیست حقوقی و میزان دستمزد هر فرد جمع حقوق و مزایایش محاسبه شده و پرداخت میگردد ولیست مربوط به امضای كلیه كاركنان رسیده و یك نسخه در حسابداری بایگانی میشود و یك نسخه به همراه سهم بیمه تامین اجتماعی ودارایی به این ادارات تحویل میگردد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه بررسی فرار مالیاتی و رشد اقتصادی ایران

پروپوزال تاثیر سطح نگهداری وجه نقد در شرکتهای پذیرفته شده بورس

پایان نامه بررسی حسـابداری پیمانکاری و تاثیر آن در شرکت امین

مقاله حسابداری پیمان های بلند مدت

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام