بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل

دسته : -فایل

فرمت فایل : word

حجم فایل : 37 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 734

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل

مقاله بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل

 

مقاله 
بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل

مقاله بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل

چكیده

هدف از پژوهش حاضر بررسی خواص درمانی چشمه های آبگرم شهرستان سرعین و نقش آن در توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل میباشد. پژوهش حاضر  از نوع همبستگی بوده و جامعة آماری این پژوهش را کلیه گردشگران که در سال 94-93 به اردبیل و سرعین جهت گردشگری مسافرت کرده اند و همچنین افراد و اهالی بومی منطقه تشکیل داده اند. در پژوهش حاضر از بین کلیه جامعه آماری تعداد 100 نفر برای نمونه گیری بصورت تصادفی انتخاب شده است. داده های این پژوهش بصورت کتابخانه ای و میدانی گردآوری شده است. ابتدا منابع و مقالات مرتبط با طرح، مطالعه شده سپس با مراجعه به مراکز علمی و پژوهشی و دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع و سازمانهای آب منطقه ای ، میراث فرهنگی و گردشگری استان نسبت به گردآوری اطلاعات تکمیلی پرداخته شد. همچنین از سایتهای مرتبط اینترنتی نیز جهت اطلاع از آخرین یافته های مربوطه استفاده شده است.جهت تجزیه تحلیل داده ها با بررسی اسناد و برداشتهای میدانی به شناسایی قابلیتها و محدودیتهای منطقه پرداخته شده و اطلاعات و آمار جهت تجزیه و تحلیل نهایی و در راستای اهداف تحقیق مورد استفاده قرار گرفته اند.چشمه های آبگرم شهرستان سرعین دارای خواص درمانی متنوعی هستند. بخش اعظم چشمه ها مورد استفاده استحمام آرامبخش و درمان دردهای مفصلی و رماتیسم کاربرد دارند. توان گردشگری شهرستان سرعین از سطح ملی برخوردار است. چشمه های آب گرم در گردشگری سلامت در شهرستان سرعین تاثیر دارد و این امر باعث بهبود توسعه و افزایش درآمد ساکنین می گردد.

 

کلمات کلیدی: چشمه های آبگرم - گردشگری سلامت- خواص درمانی- اردبیل- سرعین

 

 

 

مقدمه

یكی از موضوعات بسیار مهم در سراسر جهان بمنظور كسب اعتبار جهانی، تبلیغات با هزینه اندك، یافتن كانالهای جدید درآمدزایی، ایجاد كسب و كار و بسترهای شغلی برای نیروی اجتماعی و دستیابی به اقتدار و ثبات ملی و بین‌المللی در عرصه‌های مختلف، توجه به موضوع گردشگری است (محرم‌زاده، 1388).

صنعت گردشگری در سراسر دنیا به‌ ویژه در كشورهای در حال توسعه كه منابع دیگر اقتصادی مانند تولید یا استخراج منابع طبیعی را ندارند، بسیار مورد توجه است. با وجود این، فرصت استفاده از این منبع درآمدی برای تمامی كشورها مساوی است. امروزه ورزش نیز یكی از صنایع بزرگ و مهم در دنیاست و افراد بسیاری در سرتاسر جهان در آن اشتغال دارند. صنعت توریسم یكی از مهم ترین بخشهای اقتصادی جهان است كه در سالهای اخیر رشد فزاینده ای یافته است. این صنعت با بیش از 760 میلیون گردشگر و حدود 622 میلیارد دلار درآمد در سال 2004 و بیش از 700 میلیارد دلار در سال 2006 حدود 10 درصد تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده است سازمان جهانی توریسم همچنین پیش بینی كرده است كه تا سال 2020 میلادی ، جمیعت توریست های جهان به یك میلیارد نفر و درآمد حاصله به 6/1 تیرلیون دلار بالغ شود.

 

ارزیابی توان طبیعی هر منطقه از جمله راهكارهای اساسی برای برنامه ریزی های صحیح در زمینه مدیریت گردشگری ، مبتنی بر یك گرایش به بهره گیری از طبیعت است. كه امروزه از آن به عنوان اكوتوریسم یاد می شود. اكوتوریسم مفهومی است كه از یك سو باعث یك ارتباط متقابل و هماهنگ با طبیعت گشته و از سوی دیگر عاملی جهت حفظ محیط زیست می باشد. توسعه اكوتوریسم بیشتر به موضوعاتی اشاره میكند كه در راستای اهداف توسعه پایدار قرار دارد. امروزه صنعت گردشگری در دنیا به عنوان یكی از منابع پردرآمد محسوب میگردد از این رو مورد توجه بیشتر كشورها قرار گرفته است.  

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید