پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 151 KB

تعداد صفحات : 14

بازدیدها : 329

برچسبها : پرسشنامه یادگیری از تجربه

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه

دانلود پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه مدیریت روان شناسی شامل بخشهای تفسیر نمرات تفسیر پرسشنامه و نتیجه گیری

پرسشنامه دانلودی حاضر آزمون یادگیری مؤثر از تجربه می باشد که بصورت جامع در 14 صفحه تهیه گردیده است. در زیر بخشهایی مختصر از توضیحات موجود در متن پرسشنامه و فهرست مطالب آن آورده شده است.

پرسشنامه یادگیری از تجربه

یادگیری از طریق تجربه آن قدر جنبه زیر بنایی دارد که بسیاری از افراد تصور میکنند این یادگیری امری تضمین شده است و می پندارند که اصلا این یادگیری حاصل شده است. این پرسشنامه کمک میکند تا دریابیم که به چه میزان بطور موثر از تجربه هایمان یاد میگیریم.

در این پرسشنامه 24 جفت عبارت عرضه شده است . هر جفت عبارت را خوانده و کنار عبارتی که در مورد آزمودنی صدق می کند علامت زده می شود.

یادگیری موثر از تجربه

یادگیری از طریق تجربه به قدری فرآیندی زیر بنایی و بنیادین است که برخی به سادگی یادگیری و تجربه را یکسان فرض میکنند اما آیا این فرض درستی است که چون ما درگیر برخی اشتغالات هستیم و طبعا در معرض تعداد زیادی از تجربیات قرار میگیریم، پس یادگیری هم برایمان حاصل میشود؟ به وضوح مشخص است که در اینجا عوامل مخدوش کننده ای وجود دارد زیرا افرادی را مشاهده میکنیم که عادات و رفتارهایشان در نتیجه تکرار، رشد و توسعه پیدا کرده است. این مثالی است از یادگیری، در مفهوم سازگار شدن با شرایط موجود.

با این وجود یادگیری برای سازگار شدن، صرفا بخشی از یادگیری از طریق تجربه محسوب میشود. اما در مورد یادگیری چگونگی تغییر دادن اوضاع و شرایط ، به منظور دستیابی به شرایط بهتر، به جای یادگیری که صرفا هدف آن سازگاری با شرایط موجود است چه نظری دارید؟ یادگیری به منظور سازگاری با شرایط موجود دستورالعمل و روشی است برای آسودگی و رضایت خاطر، اما یادگیری از طریق تجربه روشی است برای بهبود مستمر.

یادگیری از طریق تجربه یک فرآیند است و مانند بقیه فرایندها میتوان آن را به مراحل و اجزای تشکیل دهنده آن تجزیه کرد.

عناوین مطالب پرسشنامه

معرفی پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه

راهنمای پاسخگویی

کلید نمرات

تفسیر نمرات

تفسیر پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه

نتیجه گیری

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید