دانلود فصل سیزدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش دانلود فصل سیزدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش

دسته : مالی

فرمت فایل : pptx

حجم فایل : 440 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 438

برچسبها : تحلیل صنعت مدیریت سرمایه گذاری جونز

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

دانلود فصل سیزدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش

دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل صنعت (فصل سیزدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)

دسته: مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته- مدیریت مالی-حسابداری- اقتصاد

تعداد اسلاید: 21 اسلاید

کتاب مدیریت سرمایه گذاری تالیف جونز ترجمه دکتر رضا تهرانی و عسکر نوربخش از جمله منابع مهم درس مدیریت سرمایه گذاری در سطح کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل سیزدهم این کتاب با عنوان تجزیه و تحلیل صنعت می باشد.

برای مشاهده همه فصول، به لینک کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز مراجعه کنید، همچنین جهت مطالعه و دانلود ویرایش جدید فصل تجزیه و تحلیل صنعت از کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز بر لینک فصل چهاردهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز کلیک کنید.

تجزیه و تحلیل صنعت

فهرست مطالب

مقدمه

صنعت چیست؟

طبقه بندی صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت

چرخه عمر صنعت

مرحله رشد

مرحله توسعه

مرحله تثبیت

ارزیابی چرخه عمر صنعت

مفاهیم کاربردی تحلیل چرخه عمر صنعت

تجزیه و تحلیل چرخه تجاری

پنج نیروی رقابتی مایکل پورتر که عامل تعیین کننده در وضعیت صنعت هستند

عوامل ساختار صنعت

ارزیابی چشم اندازهای آتی صنعت

تعیین عملکرد صنعت در کوتاه مدت

پیش بینی عملکرد صنعت در بلند مدت

**************************

فصل تجزیه و تحلیل صنعت کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز

بخشهایی از متن فصل سیزدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری چارلز پی جونز ترجمه رضا تهرانی و عسکر نوربخش

مقدمه

دومین مرحله در تحلیل اساسی سهام عادی، تجزیه و تحلیل صنعت است. سرمایه گذاری که تشخیص می دهد اقتصاد و بازار برای سرمایه گذاری جذاب است بایستی دست به تحلیل صنایعی بزنند که در آنها فرصتهایی در سالهای آتی دیده می شود.

آنچه که در اینجا در نظر داریم به آن دست پیدا کنیم این است که یاد بگیریم به صورت تحلیلی در مورد صنایع فکر کنیم. از طریق بررسی عملکرد صنایع مختلف در طول چندین دوره می توان به اهمیت تحلیل صنعت پی برد؛ از طریق این تجزیه و تحلیل می توان فهمید چه صنایعی ارزش سرمایه گذاری دارند. مزایایی که تحلیل صنعت در پی دارد، باعث توجیه هزینه های تجزیه و تحلیل صنایع می شود.

صنعت چیست؟

در نگاه اول به نظر می رسد واژه صنعت واژه گویایی باشد و هر کسی با صنایعی همچون صنعت خودروسازی، صنعت داروسازی، صنعت الکترونیک آشنایی داشته باشد. آیا این صنایع آن طور که به نظر می رسند گویا هستند؟ برای مثال یک مصرف کننده می تواند نوشابه ای را در ظرف شیشه ای یا قوطی آلومینیومی یا استیل بنوشد. آیا همه این موارد شامل یک صنعت مانند صنعت ظروف است یا سه صنعت شیشه، استیل و آلومینیوم (یا دو صنعت شیشه و فلزات) را شامل می شود. وقتی که شرکتها بر اساس خطوط تجاری مورد بررسی قرار گیرند قضیه از این هم پیچیده تر می شود.

...

ارزیابی چشم اندازهای آتی صنعت

بحث آخر اینکه سرمایه گذاران علاقمند به عملکرد مورد انتظار آتی صنعت هستند. آنها می دانند که این چنین برآوردهایی با مشکلات و تا حدودی با خطاهایی همراه است ولی در عین حال می دانند که قیمتهای سهام تابعی است از پارامترهای مور انتظار و مقادیر شناخته شده. بنابراین سرمایه گذاران بایستی چه کاری انجام دهند؟

معمولاً سرمایه گذاران تمایل دارند صنایع را در زمینه هایی همچون تحلیل بازار ارزیابی نمایند. سرمایه گذاران علاقمند هستند بتوانند سود مورد انتظار صنعت و ضریب فزاینده مورد انتظار را برآورد نموده و از طریق ترکیب آنها به یک مقدار معینی برای تخمین آینده دست پیدا کنند. با این حال انجام این کار، چندان ساده نیست و مستلزم شناخت چندین رابطه و برآورد چندین متغیر است.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

راهکار هایی برای پس انداز کردن

تحقیق تحلیل مالی شرکتهای آب منطقه ای با روش استاندارد و راهکارهای مناسب

پاورپوینت فهم سرمایه گذاری (فصل اول کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز)

پروژه انواع اوراق بهادار (فصل دوم مدیریت سرمایه گذاری جونز)

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام