تازه هائی برای تاكسونومیست ها

تازه هائی برای تاكسونومیست ها

اطلاعات مختصر محصول

رشته تحصیلی : جانور شناسی

فرمت فایل : pdf

تعداد صفحات : 20

حجم فایل (به کیلوبایت) : 12

فرمت دانلود : رار/ زیپ

< خرید و دانلود

مبلغ : 2000 تومان

 • توضیحات محصول
 • اطلاعات پشتیبانی
 • دانلود مقاله تازه هائی برای تاكسونومیست ها

  این مقاله با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد

  مقدمه :

  تازه هائی برای تاكسونومیست ها

  اگردر مجلات علمی تقریبا روزانه گیاهان و جانوران تازه كشف شده توصیف می شوند ،جامعه از آن به ندرت یادداشت برداری می نماید . برای غیر زیست شناس ها موضوع زمانی جالب توجه می گردد ،كه پدیده ای درباره كشف جانوران بزرگ گزارش شود . چنین تازه هایی دیگر پس از پایان دوران سفرهای اكتشافی قرن ها ی 18و 19 بهع ندرت روی می دهند . به این ترتیب وقتی اولین گزارش توصیفی اوكاپی ، در سال 1901 درباره زرافه كوتاه گردن از جنگل ها ی دست نخورده آفریقای مركزی ، و نیز 11 سال بعد گزارش كشف تازه مربوط به بك نوع سوسمار غول آسای 3 متری در جزیره كومودو منتشر گردید ، برای مدت طولانی در میان عموم به عنوان بزرگترین تازه های قرن بیستم سرگرمی آفرید .

   

  اهمیت  علمی یك گونه موجود زنده تازه كشف شده برای زیست شناسان نه از اندازه آن بلكه از ویژگی های نقشه ساختمانی و طرز زندگی آن حاصل می شود . طی آن اشكالی از گیاهان و جانوران جدید برای تاكسونوسیست ها جالب توجه هستند ، كه جهت توضیح روابط خویشاوندی موجودات اهمیت دارند و یا حتی طرح های ساختمانی ناشناخته را به نمایش می گذارند . اینكه چنین كشف هایی حتی در زمان ما نیز می توانند تازه های واقعی برای گیاه شناسان یا جانورشناسان بشمار آیند ، ممكن است با مثال زیر اثبات شود :

  در گیاهان برگ سوزنی (كاجها ) فقط فامیل علف های باتلاقی یا تاگزودیا سه با فقط 15 گونه ، قبل از هر چیز بدین جهت توجه همومی را به خود جلب نموده ، كه درختان ماموت كالیفرنیائی با بیش از 100 متر ارتفاع عمری بیش از 3000 سال لقب غول ها و پیران دنیای گیاهان را به خود اختصاص دادند . در سال های بعد از جنگ دوم جهانی این فامیل گیاهی با كشف   درخت ماموت دنیای قدیمی كه به عنوان نماینده یك جنس مستقل شناخته شده بود ، مركز توجه گیاه شناسان گردید . تاریخ كشف این درخت جالب توجه است این تاریخ از زمانی شروع گردید ، كه در سال 1941  میكی ، فسیل شاخه های چوب سوزنی ها را از دوران سوم ژاپن توصیف می نمودند ، كه بایستی به یك جنس از علف های باتلاقی كه تاآن زمان ناشناخته شمرده می شد تعلق داشته باشد . او برای آن نام متاسكویا را برگزیده بود با این نام گذاری بایستی شباهت آن با جنس درخت ماموت سكویا بیان گردد .  در همین سال 1941 بود كه  ت . كان   گیاه شناس از دانشگاه نان كینگ در مركز چین یك نمونه درخت سوزنی ناشناخته برای گیاه شناسان با برگ های ریزان كشف نمود .

 • پس از اتمام خرید بطور خودکار به صفحه دانلود فایل هدایت میشوید

  شما میتوانید بعدها با ورود به پنل خود فایلهای خریداری شده تان را دانلود کنید

  توجه کنید فایلها بصورت فشرده (زیپ یا رار) هستند

  برای بازکردن آنها بایستی با نرم افزار وین رار (winrar) از حالت فشرده خارج کنید

  دانلود وین رار نسخه 32 بیتی

  دانلود وین رار نسخه 64 بیتی

  همچنین میتوانید از کانال تلگرام پشتیبانی نسخه اندروید و ویندوز وین رار را دانلود نمایید

  تماس با : فرم تماس

  پشتیبانی ویژه خریداران : 09010318948