پروژه ایمنی محیط کار پروژه ایمنی محیط کار

دسته : پاورپوینت

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 198 KB

تعداد صفحات : 75

بازدیدها : 342

برچسبها : پروژه ایمنی محیط کار

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

پروژه ایمنی محیط کار

دانلود پروژه پاورپوینت ایمنی محیط کار، ایمنی مواد سمی - آلودگی صوتی - آتش سوزی و گرد و غبار

پروژه دانلودی حاضر ، پاورپوینت ایمنی محیط کار می باشد که به بررسی گازهای سمی ، محیط غبار آلود ، آلودگی صوتی ، مواد اشتعال زا وظرف تحت فشار می پردازد. در زیر بخشهایی از متن آن }هت نمونه و آشنایی با محتوای فایل آورده شده است.

آلودگی های صوتی در محیط کار

سر و صدا شایع ترین عامل زیان آور محیط کار است . حداکثر سر و صدای مجاز در محیط کار در یک شیفت ۸ ساعته، ۸۵-۹۰ dB می باشد . صوت بیش از حد مجاز سبب ناشنوایی های حسی، عصبی و یا هر دو می گردد . افزایش فشار، قند و کلسترول خون، اضطراب، ناراحتی عصبی و اختلالات شنوایی در کودکانی که مادرانشان به هنگام بارداری در معرض سر و صدای بیش از حد مجاز بوده اند، از دیگر اثرات سوء آن بر سلامت انسان می باشد .

...

کنترل صدا در محیطهای کاری

یکی از راههای کنترل صدا در صنعت کنترل در شنونده از طریق استفاده از وسایل حفظت فردی میباشد.

1-ایر پلاک earplug (گوش بند)

2-ایر ماف ear muff (گوش پوش)

ایر پلاگearplug

این وسیله از نوع پلاستیک نرم میباشد که داخل گوش قرار میگیرد و صدا را 20 تا 30 db کاهش میدهد.نکته قابل توجه در استفاده از این نوع گوشیها این است که بهداشت فردی در حین استفاده از آن رعایت گردد.در واقع اگر این گوشی بیشتر از مدت زمان تاریخ مصرف آن مورد استفاده قرار گیرد و یا احیانا جهت استفاده مجدد شستشو داده شود. با تجمع گرد و خاک درون منافذ آن در هنگام استفاده میتواند منجر به آلودگی و عفونت شدید گوش گردد.

ایر ماف ear muf

این گوشی روی گوش خارجی را می پوشاند و برتری آن نسبت به ایر پلاک این است که موجب تحریک و عفونت مجرای گوش نمی گردد. علاوه بر آن با توجه به اینکه از طریق استخوان پشت گوش روی گوش قرار میگیرد.مانع تاثیر سر و صدا می شود.ولی شرایط استفاده از آن به علت وزن آن روی گوش کمی سخت تر می باشد.از آنجاییکه مزیت استفاده از این گوشی قابل مقایسه با نوع قبلی نمی باشد توصیه می گردد تا ازاین نوع گوشی استفاده شود تا در دراز مدت دچار آلودگی صوتی نشویم.

...

نکات ایمنی در انبار داری مواد قابل اشتعال

مواد قابل اشتعال شامل موادی است که به صورت جامد ، گرد ، مایع ، بخار یا گاز و با اختلاط با اکسیژن هوا در حرارت معینی (بسته به نوع ماده ) به وسیله شعله جرقه یا منابع حرارتی دیگر محترق و سپس مشتعل می شوند . برای ادای توضیح بیشتر باید گفت که در عمل معمولاَ از اختلاط بخار یک سوخت (ماده قابل اشتعال) و یا ذرات ریز گرد آن در حرارت معینی با مقدار هوای کافی و روشن کردن آن عمل احتراق و سپس اشتعال رخ می دهد .

بنابراین برای آنکه سوخت جامد قابل اشتعالی را بسوزانیم لازم است مقداری از آن را که به قدر کافی بخار ایجاد کند و آتش بگیرد حرارت دهیم . ضمناَ چون در یک حرارت معین مایعات دارای فشار بخار بیشتری نسبت به جامدات می شوند لذا مایعات قابل اشتعال سریعتر از جامدات قابل اشتعال آتش می گیرند . مسلم است که گردها و گازهای قابل اشتعال خیلی سریعتر از دو دسته مذکور محترق و مشتعل می شوند. در این صورت اختلاف و نسبتی را که در احتراق و اشتعال مواد جامد ، مایع ، گرد ، بخار و یا گازهای قابل اشتعال وجود دارد می توان به ترتیب زیر بیان کرد .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه اختلالات ناشی از ازدیاد حساسیت

دانلود پروژه بررسی بیکاری

پروژه آمادگی جسمانی نونهالان

پروژه آمادگی روانی در ورزش

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام