تحقیق کامپیوتر بررسی IEEE1394 تحقیق کامپیوتر بررسی IEEE1394

دسته : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 37 KB

تعداد صفحات : 53

بازدیدها : 473

برچسبها : IEEE1394

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

تحقیق کامپیوتر بررسی IEEE1394

دانلود تحقیق رشته کامپیوتر با عنوان استاندارد 1394 IEEE

بخشهایی از متن تحقیق دانلودی

IEEE 1394 چیست؟

IEEE 1394 با نامهای دیگری نیز از قبیل Sont I Link , Apple Fire wire شناخته می شود. این اسامی یک درگاه دیجیتال ارزان قیمت ، انعطاف پذیر و با استفاده آسان است که میتواند بسیاری از مشکلات مصرف کنندگان را برای اتصل ابزارهای جانبی با سرعت بالا به PC و به یکدیگر را حل نماید.

این گذرگاه برای اولین بار توسط شرکت Apple معرفی شد و سپس توسط گروه کاری 1394 در داخل موسسه مهندسان برق و الکترونیک (Electrical and Electronics Engineers (IEEE Institute of توسعه داده شده و استاندارد گردید. استاندارد IEEE 1394 کلیه مشخصات مورد نیاز برای این گذرگاه را تعریف می نماید. این گذرگاه به خاطر استفاده مستقیم از داده های دیجیتال که نیاز به تبدیل داده ها را از میان برمی دارد توانایی انتقال سیگنالها با کیفیتی بسیار بهتر را دارا میباشد. بعلاوه این گذرگاه با استفاده از یک کابل سریال نازک و کوچک بسیاری از مشکلات به وجود آمده توسط گذرگاه های موازی عریض با کابلهای پهن و بزرگ را حل می نماید.

همچنین این گذرگاه با نصب کاملاً خودکار کلیه پیچیدگی های نصب نرم افزاری به صورت دستی را حذف نموده است . با پشتیبانی از عملکرد Hot Plug توانایی نصب نمودن و برداشتن ابزارها را در زمان کار سیستم بدون نیاز به Reboot ارائه می نماید. IEEE 1394 گذرگاهی بینهایت انعطاف پذیر و قابل تنظیم است و میتواند در سرعتهای Mbps 100 , 200 , 400 به وسیله یک کابل پیوسته بسته به نوع نیاز عمل نماید. با استفاده از این گذرگاه میتوان ابزارها را به صورت ستاره ای به همراه یک هاب مرکزی و یا به صورت حلقوی و بدون نیاز به هاب مرکزی به یکدیگر متصل نمود.همچنین به وسیله IEEE 1394 میتوان ابزارها را بدون نیاز به اتصال به یک PC به یکدیگر نیز متصل کرد و اتصالات Peer To Peer به وجود آورد.

معماری 1394 IEEE

استاندارد 1394 IEEE برای باس های سریال که پروتکل انتقال داده سریال را تعریف می کند توانایی باس 1394 برای پشتیبانی از تنوع کاربردهای high end digital Audiolvideo است.

انجمن استانداردهای میکرو کامپیوترهای IEEE این استاندارد را در سال 1995 منتشر کرد و شرکت Apple آن را باس fire wire نامید این استاندارد باس ارزان قیمت تر نسبت بهScsi بود و sony تولیدات تجاری خود را که بر اساس این استاندارد بود ilink نام گذاشت.

انجمن تجاری 1394 در سال 1994 تأسیس شد که از کامپیوترها و سیستم الکترونیکی خریداران که با یکدیگر نتوانند به راحتی از طریق یک لینک چند رسانه ای سریال، باس 1394 ، اتصال داده شوند پشتیبانی کند.

سریال باس کنترل1394 IEEE و معماری ثابت وضعیت 64 بیتی آدرس را دنبال می کند (شکل 1)

Node ID به دو بخش تقسیم می شود 10 بیت برای ID باس و 6 بیت ID فیزیکی است که 10 بیت اول 1023 را که هر کدام 63 گروه اند را آدرس دهی می کند. بیت پایین تر گروه تنظیمات ROM و مجموعه استاندارد از ثبات کنترل را آدرس دهی می کند.

بیش از 16 گروه می توانند با کابل های استاندارد تا 5/4 متر انتشار سیگنال در طول گذرگاه داشته باشند باس کابل 1394 یک شبکه بدون حلقه است با شاخه های منتهای که به معنی درخت و تپولوژی انتشار سیگنال پشتیبانی شده است.

بعد ازreset یک باس، باس دوباره مقدار دمی اولیه می شود و فرآیند شناسایی درخت از تپولوژی عمومی به توپولوژی درختی با شاخه و برگ ترجمه می شود. (شکل 2)

یک گروه به عنوان ریشه است و فرایند Self ID برای هر گروه یک ID فیزیکی تعیین می کند. 1394 pluy and playاست و به سوییچ گسسته شناسایی وسایل نیازی نیست. و گروههای hotplug هم پشتیبانی شده اند.

لایه های مذاکره فیزیکی و اتصال Tramsaction , physical , Link

سه پروتکل نشان داده شده در شکل 3 در 1394 پیاده سازی شده است. لایه transactionپروتکل requext response را پیاده سازی می کند که برای مذاکرات باس نیاز است و مطابق با معماری CRS 1212 IEEE است. لایه Link و datagram acknowledge را برای لایه transaction CRSتهیه می کند. لایه لینک آدرس ها، فرم داده ها، چک کردن داده ها را برای همه انتقالات بسته ها و بعلاوه مقررات سرویس انتقالات داده isochronous به کاربردهایی شامل تولید سیگنال دور که برای زمان و همزمان سازی استفاده می کند.

مطالبی درباره رابطه های PC

استاندارد IEEE 1394 برای اجرای با کیفیت گذرگاه سریالی، که فایر وایر نام دارد یک پروتکل انتقال داده های سریالی و سیستم اتصال داخلی است خصیصه اصلی فایر وایر پذیرش آن برای کاربرد ویدئو دیجیتالی و (A/V ) با هزینه پایین است. رابط فایر وایر قادر است کاربردهای A/V دیجیتالی را با کیفیت بالا حمایت می کند مثل دستگاه A/V و مسیر یابی ساده ویرایش ویدئویی دیجیتالی (DV) ، شبکه خانگی و بیشتر از 32 کانال میکس دیجیتالی.

زمان گرانی کارت کامپیوتری ویدئویی به پایان رسیده است. فایر وایر اجازه می دهد به ضبط ویدئویی از دوربین های DV با قطعات فایر وایر مشابه قوسی تر که دارایی تبدیل کننده های فایر وایر اولین تولیدات تجاری ابزار آلات تکنولوژی فایر وایر DCR Vx1000 , DCR VX 700 دوربین های ویدئویی دیجیتالی بودند که در سال 1995 مرسوم بودند.

امروزه رشد انواع تولیدات الکترونیک با تکیه بر تکنولوژی فایر وایر انجام می شود. مزایای رابط فایر وایر به شرح زیر می باشد.

انتقال داده های زیاد با سرعت بیشتر از MB/S 50 که در حدود 30 بار بیشتر از USBاست.

ساپورت بیشتر از 63 دستگاه با کابل به طول 5/4 متر

قابلیت اتصال (hot ) مثل USB

نیاز به تغییر دستگاه برای اتصال و قطع اتصال وجود ندارد و شما نیاز به راه اندازی PC دستگاه تان ندارید. و همچنین فایر وایر منجر به اتصال و حرکت گذرگاه می شود.

کابل های فایر وایر به راحتی متصل می شوند.

استاندارد رابط فایر وایر 1394 IEEE یک رابط سریالی نسبتاً گران می باشد، کاربرد آن آسان و سرعت داده های زیادی را پشتیبانی می کند. فایر وایر اجازه می دهد به فایر وایر اساساً جایگزنی گذرگاه سریع السیر پیچیده SCSI و تلاش برای همزمان سازی انتقال داده ها توسعه یافت . مثل USB ، فایر وایر اتصال و حرکت اتصال HoT را ایجاد می کند . برای اتصال و قطع دستگاه ها بدون خاموش کردن و یا راه اندازی مجدد سیستم .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پایان نامه هوش ازدحامی و کاربردهای آن

پروژه کامپیوتر ISDN - شبکه دیجیتالی خدمات یکپارچه

تحقیق ابزار دیاگرام کشی visio برای متخصصان در امر تجارت

پایان نامه ایجاد یک برنامه وب نمونه در دات نت ( NET)

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام